Orijinal Teyp AUX çıkışı almak

cante12

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, aracımın orijinal teyp'ini değiştirmek istemiyorum. Ancak teyp üzerinde AUX, USB, bluetooth gibi özellikler bulunmuyor. Sadece CD çalar mevcut koltuk altında, aracım Focus MK1 2002 ghia. Şimdi benim amacım bu teyp üzerinden AUX çıkışı almak. Ve bu çıkışı şu aparatın AUX girişine bağlamak, böylece bluetooth gibi özelliklerde aktif olacak.

Aux - Usb Çevirici Converter Usb Çalar + Çakmaklık Sipiral Kablol - n11.com

Şimdi soruma gelecek olursak. Ben bu video da ki gibi adamın yaptıklarını yapsam, yukarıda ki amacıma ulaşabilir miyim? elektrikçi elektronikçi arkadaşlardan yardım bekliyorum. (Lehim kısmı 5.30'dan itibaren başlıyor bilginize)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bakın, tadilatı yapılan bu işlemde çok fazla lehim işi yoktur, blendajlı (Alüminyum iç kaplamalı, yani ekranlı olan) kaliteli ve yeterli uzunluktaki bir AUX kablosunu satın alıp bir taraftaki erkek jakı kablo ucundan kesilip veya 3.5 mm.lik 3 pinli erkek stereo jak ve 3 iç kablosu olan ekranlı kablo satın alınarak bu kablo uçları yan keskiyle sıyrılmış 3 adet iç kablosunu 3 noktaya dikkatle lehimlemekten ve kapatıp kablo jakını AUX-USB dönüştücüye 12 volt çakmaklık girişiyle birlikte stereo dişi jak girişinden takmaktan ibarettir. Bağlantı şekli "Bir stereo jakı nasıl lehimlerim?" şeklinde nette resimli ve şematik olarak vardır, yani GND (Toprak, -) uç, R (Rigth) ve L (Left) sol kablounun ayni strero bir erkek jaka montajındaki gibidir, stereo hoparlörlerin çıkışındaki veya stereo kulaklık çıkışındaki stereo jak ucuna yapılan işlemlerle de aynisidir.

Ancak el becerinize ve tecrübenize güvenerek daha önce küçük çapta lehim işleri yapmışsanız bunu yapın, yapmamışsanız işin ehli (oto teyp/CD işiyle uğraşan servisler) bu işlemi risksiz olarak da yapabilsin.

Aux Kablosu Nedir? Ne İşe Yarar? • Bilgiustam

Sistem olarak bunun mükemmel çalışacağı "AUX nedir, ne işe yarar?" adlı üstteki alıntı bir yazıda zaten belirtilmiştir, ama yaparken aracın demirbaşı olan bu donanıma zarar vermeyip hata yapmamak (Kaş yaparken göze çıkarmaktan sakınmak gibi) bu amatörce yapılan işlemlerde alınan sonuçtan bence çok daha önemlidir.

Videodaki uzman ustanın tadilat yaptığı teyp sizin aracınzdakiyle de ayni ise lehim yapılan yerlerdeki (Noktalardaki) yazılara göre kolayca o taklit edilip 3 bağlantılı AUX kablosu lehimleniip AUX kablosunun jak ucu videodaki gibi dışarıya çıkartılıp alınabilir. AUX-USB dönüştürücü de 12 volt çakmaklık girişiyle alınan elektrikle dönüştürücü USB'sine buraya takılan USB mp3 flash bellekten, bu teypde size sisteminiz çok eski olsa bile USB'den müzik dinleme imkanını verebilir.

Ancak bu konularda biraz tecrübeniz, el beceriniz iyi olup kendinize de donanımı açıp tahribatsız olarak kapatmada çok güveniyorsanız bunu o zaman yapın derim, yoksa bir uzmanı bunu yapsın. Ancak tadilatın yapılmasıyla sistem sizin de düşündüğünüz şekliyle aksaksız olarak çalışır. Üstteki yazıda da bundan ayrıca söz edimiştir. Kolay gelsin.
Bu işlem çok titiz ve dikkatlice yapılırsa lehim havyayla başka yerlere damlatılmaktan sakınılırsa bir sıkıntı olmayacaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı