Orijinal Windows 10 Lisansını Format Atarken Yeniden Kullanabilir Miyiz?

Swelyz

Decapat
Daha fazla  
Windows 10 temiz bir kurulum için format atacağım. Orijinal olan lisansımı bir şekilde öğrenip atacağım. Format esnasında geri kullanabilir miyim?

Sanırım dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz ve sisteminiz Windows ile geldi.

Format atarken lisans anahtarı bile sormayacak muhtemelen, kurar kurmaz etkinleşir. Ha, başka bilgisayarda kullanmaktan bahsediyorsanız bilmiyorum.

Garantiye almak için Produkey ile ürün anahtarınızı öğrenebilirsiniz. Ama halihazırda bir Microsoft hesabı ile giriş yaptıysanız, format sonrası tekrar aynı hesaba girdiğinizde otomatik olarak etkinleşecektir.

Sanırım dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz ve sisteminiz Windows ile geldi.

Format atarken lisans anahtarı bile sormayacak muhtemelen, kurar kurmaz etkinleşir. Ha, başka bilgisayarda kullanmaktan bahsediyorsanız bilmiyorum.
Evet dizüstü kullanıyorum başka bilgisayara kurmayacağım buna formatı atacağım

Garantiye almak için Produkey ile ürün anahtarınızı öğrenebilirsiniz. Ama halihazırda bir Microsoft hesabı ile giriş yaptıysanız, format sonrası tekrar aynı hesaba girdiğinizde otomatik olarak etkinleşecektir.
Hayır microsoft hesabımla giriş yapmadım.

Evet kullanabilirsin, eğer cihazın notebook ise ve alırken bir Windows sürümü ile aldıysan büyük ihtimalle Windows Key BIOS üzerine gömülüdür. Otomatik olarak etkinleşir. HWID olarak da etkinleştirme yöntemleri var. Anakartına göre otomatik olarak etkinleşiyor. Sen yine de format ekranında elinde olan serial i gir.

Hocam peki atacağım format başka bir Windows 10 sürümü (modu) olsa da bir değişiklik göstermez değil mi?
Modlu dedin sanırım, kurcalanmış Windows sürümlerinde genelde otomatik olarak etkinleştirme gömülü gelir. Bu nedenle bu etkinleştirmenin ileride bozulmaması için çeşitli host dosyaları ve servisler devre dışı bırakılır. Yani etkinleştirememe ihtimalin var. Editleyen kişinin neyi editlediğine bağlı.

Geri
Yukarı