Orijinal Windows 7 nereden bulunur?

Riotech

Decapat
Merhaba, elimde üç adet eski sisteme sahip bilgisayar var ve Windows 10 fazla geliyor bu bilgisayarlara. Sadece Knight Online oynanıyor bunlarla, dolayısıyla Windows 10'un gereksiz yüklerinden kurtarmam gerekiyor. İhtiyacım olan şey Windows 7'nin orijinal dosyasını nasıl bulacağım, orijinal Windows 7 keylerini nereden bulabileceğim ve bunu hangi programla USB belleğe yazdırıp format atabileceğim bilgisi.
Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan ISO dosyasını bulabilirsin:

• ISO dosyasını indir.
  • Rufus uygulamasını indir.
  • USB belleği tak ve Rufus'u aç.
  • Eski sistem olduğu için disk bölüm düzeni MBR seçin ve başlata basın.
  • Tamamlandığı zaman kontrol edin, USB'e dosyalar yüklenmiş mi diye.
  • Bilgisayar açılırken BIOS'a girin ve boot ederek Windows'u kurun.
Lisans anahtarı için yardımcı olamayacağım.

Son düzenleme:
Ben Windows 7 kullanmanı önermiyorum. Artık desteklenmiyor ve güvenlik güncelleştirmelerini almıyor.
Buradaki programdan Windows ISO'larını indirebilirsin. (HeiDoc.net Microsoft Windows and Office ISO Download Tool)
Buradan da aktifleştirmeyi yapabilirsin. (DAZ Windows Loader v2.2.2)

Rufus'la da USB'ye yazdırıp kurulumunu yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tekrar belirteyim, Windows 7 kullanmanı önermiyorum.

Son düzenleme:
Ben Windows 7 kullanmanı önermiyorum. Artık desteklenmiyor.
Buradaki programdan Windows ISO'larını indirebilirsin.

Desteklenmiyor ama mecbur kullanmak zorunda kalanlar var. Herkesin yeni ve kaliteli bilgisayarı yok. Hem ISO dosyaları için program kurmaya gerek yok. İnternetten bulursun.

Technopat’taki ISO’lardan birini indirip kurun, sonra güncelleştirmeleri sistem içinden yaparsınız. Safkan ellenmemiş, kurcalanmamış orijinal ISO’lardır içiniz rahat olsun.

Technopat'taki ISO'lardan birini indirip kurun, sonra güncelleştirmeleri sistem içinden yaparsınız. Safkan ellenmemiş, kurcalanmamış orijinal ISO'lardır içiniz rahat olsun.

Recep Baltaş ISO bulma programı gibi bir şey paylaşmış yıllar önce, oradan bir tane indirip sitelerden de key alıyorum. Teşekkür ederim.

Buradan ISO dosyasını bulabilirsin:

• ISO dosyasını indir.
  • Rufus uygulamasını indir.
  • USB belleği tak ve Rufus'u aç.
  • Eski sistem olduğu için disk bölüm düzeni MBR seçin ve başlata basın.
  • Tamamlandığı zaman kontrol edin, USB'e dosyalar yüklenmiş mi diye.
  • Bilgisayar açılırken BIOS'a girin ve boot ederek Windows'u kurun.
Lisans anahtarı için yardımcı olamayacağım.
Çok teşekkür ederim.

Merhaba yorumda kimseyi hedef almadıgımı bildirmek istiyorum Windows 7 düzenlemeden yayınlamaları çok zor hastalık gibi bir şey illaki bir yeri değiştirilecek. Birçok yerden indirdiğim Windows 7'de klasör veya uygulama açınca görev yöneticisinde çift explorer.exe gözüküyordu. Farklı sitelerden indirdiğimde de aynı bende herhalde sistem bu şekilde işliyor diye düşünürken bugün orijinal Windows 7 CD elime geçti tek explorer.exe var ve winreducer NTLite programlarından geçirmeye bile gerek yok 3 katı daha hızlı bu linklerdekilere de güvenmeyin denedim.

Burada yayınlananlar orijinal Türkçe msdn ISO'su. Hash değerleriyle kontrol ettim.

Yalnız şu 3 güncellemeyi elle kurmanızda fayda var yoksa Windows Update hatası alrsınız.

KB4474419.
KB3138612.
KB4490628.

Bunları Internet Explorer'da Windows Update catalogtan indirin.

Bundan önce internet seçeneklerine gidip tls 1.2 (1.3 de olabilir)'yi/ü açmanız gerekiyor bir de yoksa Internet Explorer siteye bağlanamaz.

Geri
Yukarı