Orjinal Windows 10 Edinmek

Safa35

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ve işletim sisteminin orjinal olmasını istiyorum. Microsoft’un sitesinden ISO dosyası indirerek Windows 10 kurulması mümkünmüş. Bu yöntemle Windows 10 kurunca orjinal mi olmuş oluyor? Eğer orjinal olmuyorsa Vatan Bilgisayar’dan orjinal alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kurulumu yaptıktan sonra lisans almanız gerekiyor. Bunu da DurmaPlay gibi sitelerden ortalama 40
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
İlgili videoyu izledim. Videoda atlanan ürün kodu bölümüne satın aldığım ürün kodunu girince Windows’u orjinal yapmış oluyoruz sanırım doğru mu anladım? Bu kodlar sanırım tek kullanımlık ilerleyen zamanlarda sisteme format atmam gerekirse yeni bir kod satın almam gerekcek.

Sistemi bilgisayarcıya versem o da bu işlemi mi yapıyor?
Onlar lisanssız kuruyor, çoğu da size lisans bilgilerini vermeden orijinal yükledim deyip kms benzeri bir yazılımla korsan lisanslıyor. n11 gibi sitelerden lisans kodu satın alıp, microsofttan çekeceğiniz güncen msdn kurulum ile kendi yüklemenizi yapmanızı öneririm.

Geçen hafta kardeşime bir sistem kurduk. Technopat'ın Youtube üzerindeki rehberlerinden UEFI Windows kurulumu için gerekenleri (USB bellek hazırlama, USB'den boot etme vs.) öğrenebilirsin. Biz kurmadan önce Durmaplay'den 35-40 TL civarına tek kullanımlık bir lisans anahtarı satın aldık. Kurulum esnasında da lisansı etkinleştirdikten sonra sıkıntısız bir şekilde kurulumu tamamladık.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı