Orjinal Windows Kodunu Daha Sonra Kullanmak

Canberk Çınar

Hectopat
İyi Pazarlar Dilerim,

Asus S551LB Model laptoba sahibim. Bilgisayarımı aldığımdan beri temiz kurulum yapmadım bu yüzden baya ağırlaştı. Arada hatalar veriyor. Bu yüzden temiz kurulum yapmak istiyorum. Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp "özellikler" deki orijinal Windows'un ürün kimliğini yazsam temiz kurulumdan sonra tekrar bu kodlar aktif edebilir miyim ?

Teşekkür ederim.

Windows dijital lisans kullanıyor.
Temiz kurulum yaparken lisans anahtarı girmeden devam edin. Kurulum sonrası internete bağlanınca bilgisayarınız otomatik lisanslanacaktir. Bu işlem hemen olmayabilir, bir kaç güncelleme ve restart sonrası lisans iniz kesin gelir.

Windows dijital lisans kullanıyor.
Temiz kurulum yaparken lisans anahtarı girmeden devam edin. Kurulum sonrası internete bağlanınca bilgisayarınız otomatik lisanslanacaktir. Bu işlem hemen olmayabilir, bir kaç güncelleme ve restart sonrası lisans iniz kesin gelir.
Temiz kurulum yaptıktan sonra mesela benim bilgisayarımda crack falan yapmadan otomotik olarak internete bağlanınca etkinleşiyor.

Benim bilgisayarım W8' idi. Güncelleyerek W10 yaptım. Kullandığım W10 sürümünü internetten indirsem kurulumdan sonra internete bağlanınca otomatik lisans gelicek mi yoksa PC de ilk gelen W8' i mi kurmam gerek. Bu fark eder mi?

Benim bilgisayarım W8' idi. Güncelleyerek W10 yaptım. Kullandığım W10 sürümünü internetten indirsem kurulumdan sonra internete bağlanınca otomatik lisans gelicek mi yoksa PC de ilk gelen W8' i mi kurmam gerek. Bu fark eder mi?
Doğrudan W10-1607 sürüm indir ve temiz kurulum yap, sonrasında internete bağlanıp bir kaç güncelleme sonrası lisansın otomatik gelecektir. Farklı bir işlem yapmana gerek yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı