Orta çap temalı, şövalyelerin geçtiği kitap önerisi

Cthulhussy

Centipat
Arkadaşlar fantastik veya gerçekçi fark etmez, orta çağda geçen, şövalyelerin, lordların, kralların olduğu, epik savaşların yaşandığı, olay örgüsü akıcı ve sürükleyici olan bir kitap öneriniz var mıdır?

Son düzenleme:
Arkadaşlar fantastik veya gerçekçi fark etmez, orta çağda geçen, şövalyelerin, lordların, kralların olduğu, epik savaşların yaşandığı, olay örgüsü akıcı ve sürükleyici olan bir kitap öneriniz var mıdır?
Fantastik ama öyle lordlar falan yok. Yine orta çağ. ALTHALUS'UN DÖNÜŞÜMÜ - DAVID & LEIGH EDDINGS | Nadir Kitap
Acayip iyi bir kitap. Kesinlikle okumalısın. Kalın olduğuna bakma ne ara bitirdiğimi anlamadım.

The witcher kitaplarını okumanı tavsiye ederim. Ne ararsan var.
Okudum hocam tabii ki, en sevdiğim kitap serilerindendir, oyununu zaten demiyorum bile :D.

Fantastik ama öyle lordlar falan yok. Yine orta çağ. ALTHALUS'UN DÖNÜŞÜMÜ - DAVID & LEIGH EDDINGS | Nadir Kitap
Acayip iyi bir kitap. Kesinlikle okumalısın. Kalın olduğuna bakma ne ara bitirdiğimi anlamadım.
Kalın olması problem değil aksine daha iyi benim için. Teşekkür ederim bakacağım.

Fantastik: Biliyorsundur Taht Oyunları (Game of Thrones) serisi, özellikle ilk 3 kitap harikadır. Son 2 kitapta konu biraz bozulmaya başlar. Dizilerde de ilk 3 sezon güzel, sonraki 5 (hele de 8. korkunç derecede) kötüdür.

Fantastik: Daha az bilinen bir yazar; Raymond E. Feist'in Büyücü serisi (4 kitap ama ilk ikisi Çırak ve Usta iyidir, sonrakileri okumasan da olur)
Ve ardından 3 kitaplık İmparatorluk Üçlemesi,
iki kitaplık Gedik Savaşları Ardından serisi: Asilkan Prens ve Kralın Korsanı
Son olarak da 4 kitaplık Yılan Savaşları Efsanesi: Karanlık Kraliçenin Gölgesi, Tüccar Prens'in Yükselişi, İblis Kralın Öfkesi, Kırık Tacın Parçaları
Bunlar dışında 17 kitabı daha var, ama sanki onları başkası yazmış gibi çok başarısızdır, önermem.

Klasik: Ivanhoe, tıpkı Aslan Yürekli Richard ve Robin Hood gibi klasik İngiliz edebiyatıdır, bir sürü Hollywood filmi, çizgi filmi vardır, kitabın da bir sürü baskısı var, 4-5 liraya bile satılıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı