Ortadaki fanı değiştirmek mantıklı mı?

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Ekran kartımın 2 adet büyük olan 85mm'lik fanlarını değiştiriyorum.

Ortadaki fan sonradan değiştirilmiş bir fan ve boyutu tam olarak uyumlu değil. Fakat sorunsuz çalışıyor. Onu da değiştirmek mantıklı olur mu diye düşünüyorum. Fakat, daha fazla ödeme yapmak veya para harcamak istemiyorum açıkçası.
Kartın görüntüsü:

IMG_20210421_165849_408~2.jpg

Isınmaya başlamadıysa değiştirmeyin. Yoksa değiştirin. İnternette ekran kartı modelinin yanına "fanı" kelimesini getirirseniz ekran kartınızın fanlarını bulabilirsiniz🙃

Merhabalar. Ekran kartımın 2 adet büyük olan 85mm'lik fanlarını değiştiriyorum.

Ortadaki fan sonradan değiştirilmiş bir fan ve boyutu tam olarak uyumlu değil. Fakat sorunsuz çalışıyor. Onu da değiştirmek mantıklı olur mu diye düşünüyorum. Fakat, daha fazla ödeme yapmak veya para harcamak istemiyorum açıkçası.
Kartın görüntüsü:

Eki Görüntüle 1022373
O nasil fan? Uflesem daha cok sogutur.

Isinmiyorsa gerek yok, ama isiniyorsa degistirebilirsiniz. Ayrica her turlu secenekte degistirmeden once bi temizlik oneririm. Yalniz dikkat edin temizlerken etraf çöle dönüşmesin. :)

Isınma problemin yoksa değiştirme dursun. İleride ekstra paran olursa değiştirirsin.
Isınma problemi var fakat, onun daha çok kartın bakıma ihtiyacı olduğundan kaynaklandığını düşünüyorum. Termal macun yenilemesi ve iyi bir temizlenmeye ihtiyacı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı