Ortak ev planı

corlulu

Hectopat
Yer
Отгонтэнгэр
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard: MSI A320M-A PRO
GPU: Asus RX570
CPU: AMD Ryzen 3 3200G
RAM: Corsair Vengeance 8GB 3000Mhz RAM
Case: Corsair iCUE 465X
Meslek
Harbiye Nazırı
Kendimden çok değer verdiğim, kafa dengim, ilgi alanlarımız denk, ve bir o kadar da iyi anlaştığım dostum ile ortak eve taşınma kararı aldık. Liseye yeni başladık ve sanaldan arkadaşlığımızı devam ettiriyoruz. Ben Çorlu'dayım, o Ankara'da. Nasip olursa yazılımcılık okuyacağız ve İzmir'e ortak eve çıkıp Ege Üniversitesi'nde kariyer yapacağız. Ev planı falan falan derken daldık hayallere. Arkadaşlığımız bozulur da ayrılırız diye ikimiz de çok korkuyoruz, çizim falan yapıyoruz şu masaya 2 tane masaüstü kuralım falan diye. Çok eğleniyoruz beraber. Bir gün de nasip olursa buluşacağız ortak bir şehirde. Fakat ailelerin bu haberden azıcık haberi var. Bunu sizinle paylaşmak istedim. Yanlış anlattıysam özür dilerim. Düşünceleriniz nelerdir? Eklemek istediğiniz öneri ya da düzeltmek istediğiniz bir yer var mıdır?

Dostum bütçeniz varsa ve dostluğunuz iyiyse ayrı eve geçin. Her insanın ister istemez kötü(diğer bir kişi için kabul edilemez) bir huyu oluyor arkadaşlığınız bozulmasın ortak projelerde bir araya gelirsiniz zaten. Çok gördüm biz iyi anlaşıyoruz deyip birbirinin arkasından demediğini bırakmayan.

4 yıla neler değişir, neler olur. Yani hayal kurun ama o kadar da gerçekçi olmadığının farkında olun.

Bırakın sadece sanal bir platformdan tanıdığınız birini, gerçek hayatta çok tanıdığınız biri ile bile eve çıkmak zor olabiliyor. Evde insanlar farklı davranabiliyor, dışarıda anlaşmak ile evde anlaşmak inanın çok farklı.

Bir şey olur da arkadaşlığınız bozulur diye korkuyorsanız, eve çıktığınızda bir şey olacağı kesin gibi bu arada. Ev ortamı çok farklı, cidden farklı.

Yanlış anlamayın bu benim kişiliğimden ötürü. Sanaldan bir kişiyi en fazla ne kadar tanıyabilirsiniz? Ek olarak aynı evde aynı ortamda yaşamak sandığınız kadar kolay olmayabilir.
Hocam bence çok fazla tanıyabilirsiniz, mesela benimde sanaldan olan bir arkadaşlığım var, yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılında tanıştık ve sürekli Skype üzerinden iletişim ile oyun oynayıp, video izleyip, görüntülü sohbet edip uzunca süre takıldık, gün içerisinde annemle görüşme sürem o kişiyle görüşme süremden çok çok daha azdı, sabah kalkar kalkmaz Skype girip gece yatarken kapatıyorduk :D Neyse gün geldi çattı canlı olarak görüşmeye, buluştuk ama sanki ilk defa buluşuyormuş gibi değilde her zaman buluşuyormuşuz gibiydi ve normal şekilde hiç bir sıkıntı olmadan takıldık.
Hocam bence çok fazla tanıyabilirsiniz, mesela benimde sanaldan olan bir arkadaşlığım var, yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılında tanıştık ve sürekli Skype üzerinden iletişim ile oyun oynayıp, video izleyip, görüntülü sohbet edip uzunca süre takıldık, gün içerisinde annemle görüşme sürem o kişiyle görüşme süremden çok çok daha azdı, sabah kalkar kalkmaz Skype girip gece yatarken kapatıyorduk :D Neyse gün geldi çattı canlı olarak görüşmeye, buluştuk ama sanki ilk defa buluşuyormuş gibi değilde her zaman buluşuyormuşuz gibiydi ve normal şekilde hiç bir sıkıntı olmadan takıldık.
Ve şuan mesela aynı üniversiteyi kazanmış olsak düşünmeden direk eve çıkardım.

4 yıla çıkan canlar sağolsun. Üniversite dönemine kadar her şey kendini belli eder, şimdiden kafaya takılacak bir durum yok. Seviyeli şekilde arkadaşlığını devam ettir, ama beklentini hep düşük tut. Bir de evini ziyaret etme imkanın olursa et, temiz mi düzenli mi gözlemlersin. Bu imkan olmasa bile bir şehirde buluşun, bir kafede oturun kişisel bakımı da az çok belli eder. Yani tırnak durumu, saç yağlı mı değil mi vs. detaylardan anlaşılabilir. :)

Tabii olamaz demedim zaten fakat biliyorsunuz ki artık iyi insan da var kötü insan da siz iyi olanına denk gelmişsiniz :). Umarım dostumuz da aynı şekilde iyi bir insana denk gelmiştir.

Ortaokul ve lisedeyken ben de arkadaşlarımla öyle hayaller kuruyordum, üniversite zamanı geldiğinde ise herkes kendi yoluna gitti. Yani diyeceğim hayallere kapılma, çalışıp kendini kurtarmaya bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı