Ortak modem kullanımı güvenli mi?

Sadece alışveriş yaptığın esnada bilgiler çalınabilir. (Modem üzerinden konuşuyoruz tabii ki.)
Eyvallah sağolasın reisim.
Hayır, sağlayamaz. Sadece Netflix sunucularından veri akışı olduğunu görebilir. Film-dizi izlediğini anlar yani. Şifreyi girdiğinde şifreyi girdiğini görür. İzleme ve yakalama mantığıdır, dediğim gibi; siz nereye giderseniz, ancak orayı görebilir.

Reisim o zaman şöyle mi yapmak gerekir. Instagram, Facebook, Netflix gibi uygulamalara kendi telefonumun mobil verisi ile giriş yaparım. Ancak bu uygulamaları ortak kullanılan bir modemde kullanabilirim. Yani şifreleri şahsi internetim ile girdim. Ama uygulamaları kullanırken modemden kullanabilirim. Reisim doğru mu anlamışım. Yanlışım var mı?

Son düzenleme:
Eyvallah sağolasın reisim.

Reisim o zaman şöyle mi yapmak gerekir. Instagram, Facebook, Netflix gibi uygulamalara kendi telefonumun mobil verisi ile giriş yaparım. Ancak bu uygulamaları ortak kullanılan bir modemde kullanabilirim. Yani şifreleri şahsi internetim ile girdim. Ama uygulamaları kullanırken modemden kullanabilirim. Reisim doğru mu anlamışım. Yanlışım var mı?
Şifrelerim çalınmasın ama diğer verilerim umurumda değil diyorsan evet. Ki bu kadar şüpheleniyorsan VPN kullanabilirsin.

Şifrelerim çalınmasın ama diğer verilerim umurumda değil diyorsan evet. Ki bu kadar şüpheleniyorsan VPN kullanabilirsin.
Tamamdır reisim adamsın sen eyvallah. Benim kart bilgileri çalındı ya biraz pimpirikli oldum işte. Daha dikkatli olmak adına bilgi almak istedim. Eyvallah tekrardan ilgilendin sende.

Veri akışı anlık gerçekleştiği için imkansız ötesi bir şey şu an erişmek.
Kardeşim mesela geçen sene 2020'de a oteline gittim. Otelin ücretsiz interneti ile alışveriş yaptım. Bu sene 2021'de geçen sene otelde yaptığım alışveriş ile ilgili bilgilerime ulaşılabilir mi? Sonuçta 1 sene önce yapmışım alışverişi. O zaman yaptığım alışveriş ile ilgili bilgilerim hala kullanılabilir mi, yoksa sadece alışveriş yaptığım esnada mı bilgiler çalınabilir.

Eyvallah reisim sağolasın. Su serptin içime.

Geri
Yukarı