Ortalama olan bir PC'ye Windows 1.0 yüklemek zararlı mı?

Unknown873

Decapat
İyi geceler arkadaşlar. Evet biliyorum gece gece garip bir sual olabilir ama önlem ve yardım meselesi ne yaparsın neyse lafı fazla uzatmayacağım; başlıktan da anlayacağınız üzere (ortalama) bir bilgisayara Windows 1.0 yüklenirse sorun çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi geceler arkadaşlar. Evet biliyorum gece gece garip bir sual olabilir ama önlem ve yardım meselesi ne yaparsın neyse lafı fazla uzatmayacağım; başlıktan da anlayacağınız üzere (ortalama) bir bilgisayara Windows 1.0 yüklenirse sorun çıkar mı?

Bu soru bizi aşar, 80'lerden kalan biri olduğunu sanmıyorum.

Dosya sistemi Windows 1.0 ve Ms-Dos'un tanıyabileceği bir sistemse olabilir belki. Önce Ms-Dos yüklemek gerekiyor çünkü Windows 1.0 Dos temelli.

Tüm bunlarla uğraşmak yerine Dos-Box kurarak emulatör aracılığı ile Windows'un eski sürümleri kurulabilir. Ben Windows 3.1 kurmuştum.

Bu tip eski yazılımlar telefonlarda bile emulatörle çalışabiliyor. Sırf denemek için bilgisayara kurmayın boşuna. Sanal olarak kurup denemek daha mantıklı.

Aynen bende sizin gibi düşünmüştüm sanal makineye kuracağım. Ya maksat nostalji olsun diye, diğer arkadaşlar da demiş de uğraşmana gerek yok diye dediğim gibi amacım az da olsa 80'lere dönmek :)

Geri
Yukarı