Ortaokul ile lise farkı nedir?

471957

Decapat
Merhaba, ortaokuldaki matamatik veya diger dersler ile lise derslerinde bağ var mı, yani matamatikte bazi konulari yapamiyorsam lisedeki ona benzeyen konu var mı, varsa da nasıl yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ortaokuldaki matamatik veya diger dersler ile lise derslerinde bağ var mı, yani matamatikte bazi konulari yapamiyorsam lisedeki ona benzeyen konu var mı, varsa da nasıl yaparım?
Çalışarak yaparsınız, aynı konuları tazeleyerek önünüze koyuyorlar. 6 yıldır üçgenler görüyorum, hala bir şey anlamıyorum.

Ortaokuldaki konuların bire bir aynısı var lisedede. Sadece biraz kapsamlı anlatıyorlar. Yapabilmek içinde çalışmak gerekiyor.

Ben ortaokul son sınıfta iken matematikte üstlü sayıları görüyordum lise son sınıfa geldiğimde de üstlü sayıları gördüm fakat log olarak değişti bu konu. Ortaokuldaki gördüklerinin benzeri ve daha kompleksi.

9.sınıfım. Matematikte üslü, köklü ifadeler, denklemler ve eşitsizlikler ünitesi, üçgenler ünitesi vardı önceden gördüğümüz. Bu konularda temeli olan kazanır 9'u. Bu arada sana bir tavsiye sınavlara son gün çalışıp 80 90 alamıyorsun artık günü gününe çalışman gerek.

Geri
Yukarı