Çözüldü Ortaokul matematik sorusunun çözümü nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TİİK

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar V23.3.4 (almayın aldırmayın)
1696772766201.png

Görsel bu video çözümünü dinledim, fakat anlayamadım. Hangi gün yarım, hangi gün üç katı okuduğunu anlatır mısınız?

CEVAP: C Şıkkı

İlk gün 10.2 üstü 5 sayfa kitap okumuş son gün 5.6 üstü 2 son güne gelinebilmesi için 2 kez üçle çarpılıp 4 kez ikiye bölünmesi gerek etti 6 gün bir de ilk gün var al sana 7

Bu arada 6 üzeri 2 = 2 Üstü 2 . 3 üstü 2

Hocam yine anlayamadım pazartesi hocaya soracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yine anlayamadım pazartesi hocaya soracağım.
Olay ilk gün sayfa sayısına ne yaparsak son gün sayfa sayısına gelir olay bu aslında ilk gün 2 üstü 6 çarpı 5 'e eşit, son gün ise 5 çarpı 3 üstü 2 çarpı 2 üstü ikiye eşit. Yarıya bölmek 2 üstü -1 ile çarpmak demek. Zaten baktığımızda 3 üstü 2'den direkt olarak iki kez 3 le çarpıldığını söyleyebiliriz. 2 üstü 6'yı da 4 kez yarıya bölürsek bu hale gelir. Toplamda bu ikisi 6 gün etti bir de ilk günü dahil ediyoruz etti 7.

Lise sonda olup çözemeyince anlıyorsun bir şeylerin yanlış gittiğiniz.

Durum ciddi komik değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lise sonda olup çözemeyince anlıyorsun bir şeylerin yanlış gittiğiniz.

Harbiden bunlar ne hocam böyle. Bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu. Getirin bana türevin kralını çözeyim ama bunları çözemem.

Durum ciddi komik değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Katılıyorum. Arkadaşımın kardeşi Amerika Miami'de bir lisede okuyor lise 3'te kesirleri ve fonksiyonları görüyorlar bu kadar fark olmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı