OS çıkarma hedefi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tek başına Windows gibi bir OS yapamazsın. Hedefler güzel bir şey ama hedefini menzil dışında seçersen hedefe ulaşamadan düşersin. Bir OS yapmak hedef olabilir, tabii ki bir ekiple birlikte olmak şartıyla.

Önün açık ama hedeflerini daha ciddi ve menzil içinde koymanı tavsiye ederim. Bu hayatta her şey sırayla, kimse bir anda merdivenin en üst kısmına zıplayamaz.

Tek başıma yapmıyorum kardeşim bir grup kurarak yapmayı planlıyoruz uygulamada olabilir bu daha karar vermedik.

@Ghost_Ghost "Uygulama" denilen kavramın genişliğini araştırdınız mı peki?

Bu arada "kardeşim" falan gibi kelimeleri, ilk defa konuştuğun bir insana demeni önermem. İtici bir durum.

@Ghost_Ghost Daha yaşınız küçük, Windows gibi bir şey yapmak hayal kimse "yapabilirsin" dememesi lazım. Windows çok geniş çaplı istediğin kadar hayallerinin peşinden koş sonra boş bir yolmuş gibi gelecek. Ümitsizlik verip gözünü karatmıyorum kesinlikle doğruları söylüyorum çünkü çok üzülürsünüz. Yok ben yaparım, yok yapacağım diyorsan başarılar dilerim. Ama hayal peşinden koştuğunu bilmeni isterim Windows yerine daha düşük bir Linux işletim sistemi kullanan bir şey yapabilirsin. Ayrıca cidden hedeflediysen sermaye ve bilgili bir ekip ile çıkmalısın.

@Ghost_Ghost daha yaşınız küçük, Windows gibi bir şey yapmak hayal kimse "yapabilirsin" dememesi lazım. Windows çok geniş çaplı istediğin kadar hayallerinin peşinden koş sonra boş bir yolmuş gibi gelecek. Ümitsizlik verip gözünü karatmıyorum kesinlikle doğruları söylüyorum çünkü çok üzülürsünüz. yok ben yaparım, yok yapacağım diyorsan başarılar dilerim. Ama hayal peşinden koştuğunu bilmeni isterim Windows yerine daha düşük bir Linux işletim sistemi kullanan bir şey yapabilirsin. Ayrıca cidden hedeflediysen sermaye ve bilgili bir ekip ile çıkmalısın.

Kim ne kadar moral bozarsa bozsun biz devam edeceğiz hocalarımız bize destek veriyor umarım başarılı oluruz.
@Ghost_Ghost daha yaşınız küçük, Windows gibi bir şey yapmak hayal kimse "yapabilirsin" dememesi lazım. Windows çok geniş çaplı istediğin kadar hayallerinin peşinden koş sonra boş bir yolmuş gibi gelecek. Ümitsizlik verip gözünü karatmıyorum kesinlikle doğruları söylüyorum çünkü çok üzülürsünüz. yok ben yaparım, yok yapacağım diyorsan başarılar dilerim. Ama hayal peşinden koştuğunu bilmeni isterim Windows yerine daha düşük bir Linux işletim sistemi kullanan bir şey yapabilirsin. Ayrıca cidden hedeflediysen sermaye ve bilgili bir ekip ile çıkmalısın.

Adı değişirdik bu arada tigress oldu helbert değil artık.

Kim ne kadar moral bozarsa bozsun biz devam edeceğiz hocalarımız bize destek veriyor umarım başarılı oluruz.
Moral bozan yok. Sana her şeyin bir sırayla olduğunu anlatamaya çalışanlar var. Başarılı olmak istiyorsan önce basiti yapabileceksin ki zora geçesin.

Adı değişirdik bu arada tigress oldu helbert değil artık.

Kimse moralini bozmuyor, Linux gibi bir şeyin üstüne kurmazsan nasıl başaracaksın? Windows kolay yapılmadı, neyse sen bu işin peşinden git bakalım. Çıkmaz sokak gelince yazarsın. Her şeye inanmayın Windows yapacak kadar bütçeniz varsa gidip yapabilirsiniz yoksa boş verin. Bu yapamayacaksınız demek değil ilk başta yavaş yavaş küçük küçük aniden Windows gibi bir şey yapmaya çalışmak sadece boşa pedal çevirmek olur.

@Ghost_Ghost "uygulama" denilen kavramın genişliğini araştırdınız mı peki?

Bu arada "kardeşim" falan gibi kelimeleri, ilk defa konuştuğun bir insana demeni önermem. İtici bir durum.

Kimse moralini bozmuyor, Linux gibi bir şeyin üstüne kurmazsan nasıl başaracaksın? Windows kolay yapılmadı, neyse sen bu işin peşinden git bakalım. Çıkmaz sokak gelince yazarsın. Her şeye inanmayın Windows yapacak kadar bütçeniz varsa gidip yapabilirsiniz yoksa boş verin. Bu yapamayacaksınız demek değil ilk başta yavaş yavaş küçük küçük aniden Windows gibi bir şey yapmaya çalışmak sadece boşa pedal çevirmek olur.

Parayla çok alakası yok iyi kodlarsan tasarımını iyi yaparsan güzel şeyler olabilir iyi günler size.

Brom işletim sistemi yapamazsın, ama işletim sistemi kopyası yaparsın, mesela git Windows 10 21h2'nin performance Edition gibi güzel sürüm yapabilirsin.

İlerlemeni görmek isteriz, arada sırada paylaş da görelim işler nasıl gidiyor.

Parayla çok alakası yok iyi kodlarsan tasarımını iyi yaparsan güzel şeyler olabilir. İyi günler size.
Yazdığım hangi cümlede parayla alakası olduğunu söylemedim ki? Ayrıca sadece iyi programlayıp tasarlaman işe yaramaz. Büyük bir uygulama yapıyorsan reklam başta olmak üzere birçok şey yapman gerekecek. Kağıt üzerinde gözükenlerle, gerçekler bir olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı