OS X 10.9.1 Mavericks Sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan yola çıkarak Lenovo Ideapd z500 bilgisayarıma OS X Mavericks kurmak istedim fakat ekte belirtilen sorunu aldım. Yardım edebilir misiniz? Imgur

Bıos ayarlarınızı kontrol ediniz AHCI mod olduğuna emin olunuz. Kullandığınız usb port lar 3.0 ise 2.0 ile deneyin. Kurulum yaparken -v -f -x ve GraphicsEnabler=Yes yada No ile açınız.

Sorununuz çözüldüyse problem yok , Konu başlığını çözüldü diye bildirimde bulunun ki belli olsun.

GraphicsEnabler kod hocam kendiniz girmeniz lazım. Clover ile mi yoksa Chamelon ile mi kurulum yapıyorsunuz ? Still, hatası donanım uyumsuzluğundan (BIOS ayarları dahil) yada hdd kaynaklı sorunlarda genelde verir ama , Burada birçok işlem ve kod denemeniz lazım.

Clover ile options kısmına gelip tıklayın config dosyasının üzerine enter ile tıklayıp yazın tekrar enter tuşuna basın Esc ile geri gelin ve kurulum disk tıklayıp başlatın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı