OS X Big Sur OC. Failed to Configuration hatası

2727 asyali

Femtopat
Daha fazla  
Yiğit bey Acer laptopa OS X Big Sur yüklemek istiyorum ancak boot ederken "OC: Failed to load Configuration" hatası alıyorum. i5 10300H. 1 TB nvm. M 2 SSD. NVIDIA 1650 Ti ekran kartı. Laptop-Coffee Lake Plus and comet Lake.config.plist isimli dosya ile bu hatayı alıyorum yardımcı olusanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yiğit bey Acer laptopa OS X Big Sur yüklemek istiyorum ancak boot ederken coc. Failed to Configuration hatası alıyorum. i5 10300H. 1 TB nvm. M 2 SSD. NVIDIA 1650 Ti ekran kartı. Laptop-Coffee Lake Plus and comet Lake.config.plist isimli dosya ile bu hatayı alıyorum yardımcı olusanız sevinirim.
Config dosyanızın adı bu ise adını uzantı ile birlikte sadece "config.plist" yapın ve bundan sonra kurulumu tekrar deneyin.

Denedim olmuyor başka çözümü var mıdır?
Bu i5 1030H. Comet lake işlemcisi için uygun olan config dosyası var mı?
Denedim olmuyor baska çozumu varmidir
Bu i5 1030 h. Coment lake işlemcisi için uygun config dosyasi varmi.
Dosyanın tam olarak nasıl yazıldığına örnek verebili misiniz? Teşekkürler.

Denedim olmuyor baska çozumu varmidir
Bu i5 1030 h. Coment lake işlemcisi için uygun config dosyasi varmi.

Dosyanin tam olarak nasil yazildigini örnek verebilimisiniz teşekkürler
Dosyayı nasıl adlandırdığınızı belirtebilir misiniz? Comet Lake için olan config dosyasını uzantı ile birlikte "config.plist" olarak adlandırın. Bütün harflerin küçük olmasına da dikkat edin. Bu arada aldığınız hata "OC: Failed to parse configuration" ise config dosyanızda bir hasar vardır. Bunu çözmek için imajı doğru yazdırdığınıza emin olun ve imajın da hasarlı olmadığına emin olun.

E-postanıza gerekli dosyayı gönderdim bakar mısınız?
E-postamda herhangi bir bilgi yok ama zaten atmanıza da gerek yok. Yapmanız gereken şey sadece istediğiniz config dosyasını "config.plist" olarak adlandırmak olacak. Bunun dışında yapılacak başka bir işlem yok. Eğer "OC: Failed to parse configuration" hatası alıyorsanız imajı USB'nize yeniden yazdırmayı deneyin.

Teşekkürler şimdi boot yapıyor ancak yazılar akarken laptop kendine reset atıp yeniden başlıyor.
IMG_20211029_221220.jpg

Bu satırdan sonra reset atıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Teşekkürler şimdi boot yapıyor ancak yazılar akarken laptop kendine reset atıp yeniden başlıyor.
Eki Görüntüle 1201658
Bu satırdan sonra reset atıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Altında başka bir yazı yok değil mi? Eğer yok ise BIOS ayarlarınızın doğru olduğuna emin olun. Onun dışında ses kartı ile ilgili olan bir yazı gibi durduğu için de ses kartınız için kullandığınız kexti güncelleyin.

Ses kartım Windows'ta "Realtek ALC" görünüyor uygun kext dosyasını nasıl bulurum?
BIOS ayarlarını forumda Big Sur kurulum videosundaki gibi yaptım.

Ses kartım Windows'ta "Realtek ALC" görünüyor uygun kext dosyasını nasıl bulurum?
BIOS ayarlarını forumda Big Sur kurulum videosundaki gibi yaptım.
Biraz geç cevap verebildim kusura bakmayın. Kext dediğim "AppleALC" veya "VoodoHDA" kextleri olabilir. Aldığınız hataya göre "AppleALC" dosyasını güncellemenizi öneririm.

Geri
Yukarı