OS X El Capitan Kurulum Sonrası Klavye Touchpad Sorunu

suraka

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, OS X El Capitan Raw imajını sistemime sorunsuz bir şekilde kurdum fakat Laptop'u yeniden başlattığım zaman klavye çalışmıyor ve config.plist dosyasını düzenlemek istediğim zaman hata veriyor. Bu hatayı kurulumdan önce nasıl düzeltebilirim?

EFI/CLOVER/Kexts/10.11 içinden FakeSMC.kext ve NullCPUPowerManagement.kext dışındaki kextlerin yedeklerini aldıktan sonra silip tekrar dene.

Bende de oldu. Kurulumdan sonra yeniden başlattım fakat klavyem calismadığından şifremi giremiyorum. Bağlantısıi varmı bilmiyorum ama CustoMac Essentials.pkg dosyasını yükledikten sonra oluyor galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de oldu. Kurulumdan sonra yeniden başlattım fakat klavyem calismadığından şifremi giremiyorum. Bağlantısıi varmı bilmiyorum ama CustoMac Essentials.pkg dosyasını yükledikten sonra oluyor galiba.
Olabilir tabiki. Harici bir klavye kullani Kullanıyorsan bağlı olduğu portu değiştir.

Ayrıca:
Her zaman tavsiye ediyorum bir daha edeyim. OS X içine herhengi bir kext yükledikten sonra yada sildikten sonra mutlaka rebuild cache yapın. Bunu yapmadığınız takdirde eski önyükleme kayıtları sistemde kalıyor ve yaptığınız değişiklikler ne yazıkki aktif olmuyor. Dolayısıyla rebuild cache çoğu zaman bu sorunları çözmekte önemlidir. Bunu yapmak içinde kext wizard programı içinden rebuild cache yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatın.

Aynı sorunu ben de alıyorum. Sisteme hicbir şekilde giremiyorum. Tüm fix ayarlarını denedim sonuç değişmiyor "Parolayı Girin" ekranında iki gündür uğraşıyorum :)

Montezuma sürümlü EL Capitan kullanıyorum bu arada sistemim Dell N5010. i5, 8 GB RAM, ATI ekran kartlı laptop.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı