OS X Yosemite 10.10 İmajı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Revolver

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar "OS X Yosemite 10.10" imajına ihtiyacım var. Biliyorum forumda iki tane bununla ilgili konu var fakat birisi beta sürümü ve "Chameleon" desteklemiyor, Recep Baltaş'ın paylaştığı ise "Bu öğe artık yok yada artık kullanılmıyor olabilir." hatası ile karşılaşıyorum.
İnternette araştırdım fakat sağlıklı bir kaynak bulamadım. Sorunsuz şekilde indirebileceğim bir kaynak
gösterirseniz çok memnun olurum. İmajda olması gerekenler;
  • OS X Yosemite 10.10 sürümü
  • Beta sürüm olmamalı
  • Chameleon Bootloader desteklemeli

NOT: Ek olarak hızlı downlad edebileceğim bir kaynak olursa sevinirim, eğer sorun çıkarmayacak ise torrent bile olabilir. :)

Beta imajı olarak yazılmış ama konuyu incelersen aslında beta imajı değil de technopat bizler rahat kuralım diye sürekli eklemeler yaptığı için beta olarak belirtiliyor.
Chameleon desteklemiyor diye bir şey de yok. Clover daha güncel olduğu için onunla ilgili sorunlarınıza daha çok yardımcı oluruz diyorlar. Daha güncel daha uyumlu. İstersen Clover ile hem uefi hem de legacy olarak kurabilirsin.

Sorun o değil dostum sistemim AHCI değil IDE ve IDE boot edebilmem için benim Chameleon'a ihtiyacım oluyor. Yayımlayan ile konuştum Chameleon barındırmadığını söyledi imajda sadece Clover var :(

Evet bu yamayı yaptım zaten dostum(yama Yosemite ile de uyumlu), bu yama olmadan kurulum ekranı bile gelmiyor, fakat dediğim gibi bazı sistemler Clover ile doğrudan boot edebilirken bazıları ise edemiyor ve Chameleon'a ihtiyaç duyuyor. Benimki de boot edemedi Chameleon başlatmak için "1" tuşuna bastım, birde ne göreyim imajda Chameleon desteği yok, bu beta olmasından kaynaklanıyormuş galiba ama öyle de böyle de yok destek :) Neyse bir tane buldum torrent iyi gibi duruyor görücez artık...

Tamam abim kolay gelsin sana.

Chameleon destekleyen gerekli imajı torrent biçiminde buldum ve sorunsuz çalışıyor. Bağlantı adresini paylaşmanın doğru olacağını düşünmüyorum çünkü, site indirme işlemi için kullanıcı kaydı istiyor. Konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı