OSError: [WinError 193] %1 geçerli bir Win32 uygulaması değil

Hokus Pokus

Centipat
Arkadaşlar selam. Python'da Numpy kütüphanesini eklemek için 'pip install numpy' dedim ve ardından 'import numpy' dediğimde Numpy dosyalarını başka yere kurduğunu farkettim. Dosya adreslerini değiştirirerek Numpy'ı import etmeyi başardım. Fakat terminalde çalıştırdığımda çıkan hata aynen bu:

"Traceback (most recent call last):
File "d:/Numpy/firstnumpy.py", line 1, in <module>
import numpy as np
File "C:\Users\Samed Enis Midilli\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\DLLs\numpy\__init__.py", line 138, in <module>
from . import _distributor_init
File "C:\Users\Samed Enis Midilli\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\DLLs\numpy\_distributor_init.py", line 26, in <module>
WinDLL(os.path.abspath(filename))
File "C:\Users\Samed Enis Midilli\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\lib\ctypes\__init__.py", line 373, in __init__
self._handle = _dlopen(self._name, mode)
OSError: [WinError 193] %1 geçerli bir Win32 uygulaması değil".

Bu hataya karşın benim ne yapmam gerekir. Numpy'ı import edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki işinize yarar:

Önce pip uninstall numpy ile Numpy kaldırılıyor.
Sonra pip install numpy ile tekrar indiriliyor.
Sonra terminalde Python çalıştırıp Numpy kütüphanesinde bir şeyi import edin. Mesela from numpy import array
Eğer sorun çıkmazsa direk Numpy import etmeyi deneyin.

Böyle yapmış buradaki arkadaş.

Belki işinize yarar:

Önce pip uninstall numpy ile Numpy kaldırılıyor.
Sonra pip install numpy ile tekrar indiriliyor.
Sonra terminalde Python çalıştırıp Numpy kütüphanesinde bir şeyi import edin. Mesela from numpy import array
Eğer sorun çıkmazsa direk Numpy import etmeyi deneyin.

Böyle yapmış buradaki arkadaş.
Bu sorunu uzman bir arkadaşla görüşüp halletmiştik. Ama yine de cevabın için çok teşekkür ederim. Esen kal dostum.

Arkadaşlar selam. Python'da numpy kütüphanesini eklemek için 'pip install numpy' dedim ve ardından 'import numpy' dediğimde numpy dosyalarını başka yere kurduğunu fark ettim. Dosya adreslerini değiştirirerek Numpy'ı import etmeyi başardım. Fakat terminalde çalıştırdığımda çıkan hata aynen bu:

"Traceback (most recent call last):
File "d:/Numpy/firstnumpy.py", line 1, in <module>
Import numpy as np.
File "C:\Users\Samed enis Midilli\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\DLLs\numpy\__init__.py", line 138, in <module>
From. İMPORT _DISTRIBUTOR_INIT.
File "C:\Users\Samed enis Midilli\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\DLLs\numpy\_distributor_init.py", line 26, in <module>
Windll(OS. Path. Abspath(filename))
File "C:\Users\Samed enis Midilli\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\lib\ctypes\__init__.py", line 373, in __init__.
Self. _handle = _dlopen(self. _name, mode)
Oserror: [WinError 193] %1 geçerli bir Win32 uygulaması değil".

Bu hataya karşın benim ne yapmam gerekir. Numpy'ı import edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu sorunu uzman bir arkadaşla görüşüp halletmiştik. Ama yine de cevabın için çok teşekkür ederim. Esen kal dostum.

Selamlar aynı hatayı almaktayım. Nasıl çözüldüğünü söyleyebilir misiniz rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı