Osram RGB ampülün son açılan ışıkta açılması nasıl sağlanır?

• Konuyu başlatan HCI
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 2B

HCI

Hectopat
Yer
Laboratuvar
Elimde osram E27 RGB LED ampul var. Bu ışığı kapatıp açtığımda sarı ışık açılıyor. Bende kumandadan beyaz yapıyorum. Açtığımda beyaz olmasını istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?

Dosya Ekleri

• 1646511938731.png
    1646511938731.png
    227,4 KB · Görüntüleme: 52
Ampul rengi sarı ise olmaz hocam. Bazı LED`ler sarı olarak gelebiliyor. Bende farklı bir marka var. Varsayılan olarak beyaz.

Merhaba. Yukarıda bu RGB LED ampulün teknik bir incelemesi yapılmıştır. Bu incelemeye göre ampul rengi üstteki linkte sarı ile beyaz renkler arası olan sıcak beyaz (warm white) olarak 2700 Kelvin renk sıcaklığı karşılığı olarak ampulün açılışında seçilmiştir. Daha sonraki renk efektlerine 24 tuşlu uzaktan kumanda ile sonradan geçilebiliyor, ancak ilk açılış renginin sıcak beyaz olarak açılabileceği, bunun ampul hafızasına alınmış olduğu anlaşılıyor. Ampulün elektrik tüketim watt değeri 9 watt= 60 watt akkor flamanlı (arkandesan ampul) karşılığı olarak belirtilmiştir. Örneğin bu değer A++ enerji sınıfında bazı fiilament LED (armut) ampullerinde 6 watt=60 watt kadar daha fazla enerji verimlisi de olabiliyor. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı