Ot gibi yaşamak

Lokslaft

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. 18 yaşında lise son öğrencisiyim. Önümde üniversite sınavı var fakat ne bir hedefim ne bir istediğim bölüm var. Her şey karantina dönemine girmemiz ile başladı. Ondan önce oyun oynamayı seven bilgisayar başında gram sıkılmayan biriydim. Karantina döneminde yazılım ile uğraşmaya başladım fakat kısa sürede sıkıldım. Biraz ara verdikten sonra son 1 yıldır org ile gitar çalmaya başladım fakat artık gına geldi. Ne ders çalışmak ve müzik yapmak istemiyorum. Okula gittiğimde sadece uyuyorum ve arkadaşlarla konuşuyorum. Sosyal birisiyim fakat hiçbir şey yapmak istememek ve bu üşengeçlik iç sıkıntı beni deli ediyor. Aynı durumları yaşayanlar var mı? Varsa bu durumdan kurtulmanın yollarını anlatırlarsa memnuniyet duyarım. Sizce psikiyatriye gitmeli miyim yoksa başka bir yolu var mı kendimi düzeltmenin? Teşekkürler.

Karantina başladığında bir hevesle bilgisayar topladım. Ardından 3. seneden sonra hiçbir oyundan zevk almamaya başladım. Spora başlamıştım (Karantina zamanları ama spor salonları kapatılmadığı zaman) 'Yeter yoruldum artık' dedim ve bıraktım. Keman çalıyordum ve kursuna gidiyordum. Şuan elime 1 kere bile almıyorum. Şimdi büyük bir hevesle bisiklet ve kask aldım. 1-2 sene sonra onu da satarım galiba. Bu döngü böyle gidiyor bende. Sürekli yeni şeylere bir merakım oluyor ama sonu onunla hiç ilgilenmemekle bitiyor.

Karantina başladığında bir hevesle bilgisayar topladım. Ardından 3. seneden sonra hiçbir oyundan zevk almamaya başladım. Spora başlamıştım (karantina zamanları ama spor salonları kapatılmadığı zaman) 'yeter yoruldum artık' dedim ve bıraktım. Keman çalıyordum ve kursuna gidiyordum. Şu an elime 1 kere bile almıyorum. Şimdi büyük bir hevesle bisiklet ve kask aldım. 1-2 sene sonra onu da satarım galiba. Bu döngü böyle gidiyor bende. Sürekli yeni şeylere bir merakım oluyor ama sonu onunla hiç ilgilenmemekle bitiyor.

Hocam aynı sorunu yaşıyoruz, okulun verdiği boşluktan mıdır, ders çalışmamaktan mıdır bilmiyorum ama mezun olunca direkt işe girip çalışmaya başlayacağım herhalde çaremi o çözer.

Spor yapın eğer yapmıyorsanız, gerçekten işe yarıyor. Spor dediğim işte illa spor salonuna gidip kas yapmak değil, şöyle bir yürüyüş yapmak, yada dövüş sporuna gitmek iyi gelecektir.

Geri
Yukarı