Otaku Nedir? Bir Otaku Olup Olmadığınızı Öğrenin!

Aklıma direkt olarak bu geldi, random atacağım atamıyorum da :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kitlelerden konuşmaktan nefret ederim hatta bu kitle yüzünden animeden soğudum ve geçen sene çok severek izlerken bu sene otaku arkadaşlardan dolayı izleme zevkim kalmadı. Neyse bu kitle genellikle cümlelerin sonuna "kawaii" gibi kelimeler koyarlar. Diğer otaku arkadaşlarıyla bölüm yarıştırırlar ki bir insan 500 bölüm izlese ne olur izlemese nolur? Anime izleyip Gumball izleyene laf atar genellikle. Otakuluk tamamen aptallıktır ve bu kitle tamamen ergenlerden oluşup yaşlandığında geçmişini sorguladığında bakalım otaku oldum diye gururlanacak mı? Hayır. Anime izleyenlere ön yargım oluştu bu kitle yüzünden ki bir insana bir şey izliyor diye laf atmayı hiçbir zaman sevmedim. Japonca öğrenmeye çalışırlar ama öğrenemezler hiçbir zaman çünkü kendilerini hep önde zannederler kendilerini Japonca 3 kelime biliyorum diye. Otakuluk aşağılıktır ve bunun tartışması dahi açılamaz. Bu arada bu kitle otaku olduğundan gurur duyarlar :D. Otakuluk kısaca ergenlerin ergenliğe girişlerinin belirtileridir, çocuğum olursa bu illeti çocuğuma bulaştırmayacağım. Hayatta asla ama asla otaku ve weeaboo olmayın.

Ellerine sağlık. Aman soğuma, tekrar başla. Yorumlara bakma anime de.

Hocam öncelikle otaku kelimesi "bağımlı" anlamına gelmektedir. Yani otaku olmak için çok anime izlemeniz hiç bir şey ifade etmez. Ona ihtiyaç duymalısınız. O gün canınız anime izlemek istemese bile vücudunuz ona ihtiyaç duyar. Yani çok anime izleyip otaku olmayabilirsiniz. Ayrıca @Monolova hocam Türkiye'de öyle bir oda olabilir mi sence(Bir kaç kişi de belki olabilir) :D ? Yani otaku olmak için odanızın her yerine anime posterleri yapıştırıp, her yeri anime figürleriyle donatmanıza gerek yok. Sadece bağımlı hissetmeniz yetiyor. Ayrıca otaku olmayı iyi bir şey gibi görmemek lazım. Çünkü günde 2-8 saat anime izlemediğiniz zaman huysuz ve agresif oluyorsunuz.(yani en azından ben de öyleydi). Ayrıca otakuların harika sohbetleri vardır(!). Otakuları dışlamak saçma olur, çünkü onlarda normal insanlarla takılmayı sevmezler. Ha benim otaku olup olmadığım konusuna gelirsek, bu aralar kendimi frenleyip anime izlememeye çalışıyorum. Fakat bu sigara bırakmak gibi cidden zor. En azından benim için.

Merak ediyorum otakulara karşı beslediğiniz bu kinin, nefretin sebebi nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yaptığınıza genelleme denir. Ayrıca benim ne saygısızlığımı gördün ki ? Cidden insanlar tuhaf.

Çünkü otakular bizim düşüncelerimize saygılı değiller ve sadece animeyi görüyorlar.
Ya güzel kardeşim benim, hangi konuda bir otakuyla tartıştın da böyle bi kanıya vardın ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yaptığınıza genelleme denir. Ayrıca benim ne saygısızlığımı gördün ki ? Cidden insanlar tuhaf.

Benim bahsettiğim tip internet ortamında ki otaku tiplerdir özellikle anime forumlarında görebileceğiniz. Otaku genellikle " Ben Tokyo Ghoul izliyorum Adventure Time ne yaaa o nasıl bir şey" diyen adamdır. Sen saygılısın ama genel otaku kitlesi böyle biraz benim bahsettiğim weeabooya girdi sanırsam. Benim bildiğim tanıdığım otakular kaderime kötü geldi. Her insan izlediği bir şeyi kendini rahatlatmak için izlemeli sonrası ise tamamen ego kasmak için izler. Genel otakular benim ilk mesajda bahsettiğim tip oluyor genellikle ama her şeyde bir istisna var tabiki de. Otakular bir de animede +18 denilen türü izlemeyi çok severler bana hep öyle geldi açıkcası. Anime izlemek kötü değildir ama otaku ve bir üst versiyonu weeaboo izlemek isteyen insanı soğutur açıkcası.

Hocam otakuları dövün derken ? Otakular bir topluluktur. Ve siz ne cürretle bir topluluğa böyle bir saygısızlık yaparsınız ?

Otakuları dövün diye bir şey demedim ki ben kavgaya karşı birisiyim. Her şeyin nasıl iyisi ve kötüsü varsa ben otaku topluluğun kötü kişiliklerinden bahsettim yoksa sizin gibi otakular oldukça ne mutlu bana. Bu kişilikler yazım yanlışı yapar otakuyum diye gururlanır ve biz başka bir çizgi film izliyoruz diye yargılarlar bizi. Düzgün bir otaku diğer bir insanın düşüncesine saygı duyar örnek olarak siz. Otaku toplumunun çoğunluğu ergen tiplerden oluşuyor bunda şüphe yok bence. Anime forumlarında gezip nefret edebileceğiniz bir insanda gelebilir çok sevebileceğiniz bir insanda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı