Otizmliler ortalama 39 yıldan fazla yaşayabilir mi?

Arkadaşlar başlıkta bahsettiğim bu olay tam olarak nelere göre değişiyor? Bende bir otizmliyim ortalama 20 yıl ömrümün kaldığını düşünmekteyim uzmanların söylediklerine göre. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden. Tepkilerinizi almak istiyorum.

Hocam neden olmasın yaşayabilirsiniz her şey etkili sinir stres ekonomi bile bu arada çok üzüldüm.

Arkadaşlar başlıkta bahsettiğim bu olay tam olarak nelere göre değişiyor? Bende bir otizmliyim ortalama 20 yıl ömrümün kaldığını düşünmekteyim uzmanların söylediklerine göre. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden. Tepkilerinizi almak istiyorum.
Kader ya belli olmaz bence.Belki 50 yıl yaşarsın,belki 20 yıl.Allah bilir.Hayatın keyfini çıkarmak lazım.

Atipik otizmliyim bende.
Aaa hocam ayıptır sorması kaç yaşınızda konuşmaya başladınız acaba ilk? Soruyu sormamın ilk nedeni benden 12 yaş küçük kuzeniminde böyle bir teşhisi var. Doktorlar ortaokulu bitirene kadar anca konuşur dediler. Algısı kapalı olduğu için belirtmek istedim çünkü.

AAA hocam ayıptır sorması kaç yaşınızda konuşmaya başladınız acaba ilk? Soruyu sormamın ilk nedeni benden 12 yaş küçük kuzeniminde böyle bir teşhisi var. Doktorlar ortaokulu bitirene kadar anca konuşur dediler. Algısı kapalı olduğu için belirtmek istedim çünkü.

Ailemin anlattığına göre 8 hocam ama bana tam otizm teşhisi konmadı otizm ile arasında gidiyordum şu an 16 yaşındayım belirtileri neredeyse hiç kalmadı diyebilirim.

Geri
Yukarı