Oto amfi önerisi

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

2008 Megane 2 Sedan bir aracım var. Ses sistemi mevcut fakat 3-5 gün önce amfinin çıkışlarından biri yandı ve hoparlörlerden artık ses gelmiyor dolayısıyla.

Aracımda 4x13 cm kapı hoparlörü mevcut, ismi "Pioneer TS-G1320F" Teyp olarak da Pioneer MVH-S325BT mevcut.

İleride nasipse arabamı değiştirdiğimde 16 cm 2 adet Alpine veya Heartz Kompenant almayı düşünüyorum. 1-2 sene içinde evlilik de düşündüğüm için olurda masraflardan kalkamazsam da aracımın hoparlörlerini 13 cm Alpine veya Heartz Kompenant ile değişmeyi düşünüyorum.

Sub olarak da JBL 1000W bir subwoofer mevcut. Yani 4 kapı Coax ve 1 subwoofer mevcut, bütçem ise 7000 (kaliteli daha ucuz üründe olursa olur). Açıkçası direkt 5 yollu bir amfi düşündüm mesela Audison 5600 gibi.

Aklımdaki markalar şunlar:
  • Audison 5600 (5 Kanal) Fiyat 7000 TL,
  • Audison 4500 (4 Kanal) Fiyat 5500 TL,
  • Kenwood KAC - HQR1004 (4 Kanal) Fiyat 3500 TL,
  • Pioneer GM-A6704 (4 Kanal) Fiyat 3000 TL
  • Alpine S-A32F (4 Kanal) 4400 TL.
  • Alpine BBX-F1200 (4 Kanal) 2500 TL
  • Hertz Compact Power HCP 4D (4 Kanal) 6800 TL
  • Hertz Compact Power HCP 4 (4 Kanal) 5800 TL
  • Hertz DPower 4 D CLASS (4 Kanal) 5100 TL
  • Focal Auditor AP-4340 (4 Kanal) 3700 TL.

Kenwoodu düşünmemin sebebi AB class olmasından, açıkçası bas seviyoruz ben de babam da. Ama ses kalitesi bizim için çok önemli bu yüzden AB class mı D class mı pek karar veremiyorum buradaki üstatlar yardımcı olur diye düşündüm. 4 yollu da acaba ileride 2. bir mono amfi alabilirim de diye veya 4 yollu ile idare edilebilir diye 2 hoparlör amfi 1 bas amfi 2 hoparlör teypten alırım gibi.

Açıkçası önceden bir amfimiz vardı bayaaa bir eski bir Pioneer amfi ve çıkışı yandı tamir ettirmek istedik ama kimse yapamadı, sanırım eski amfiler AB class olduğu için onun ses kalitesine hayrandık.

Şimdi şu anki sistem için amfi bütçesi yüksek tabii, ama ileriye dönük düşündüğüm için ileride hoparlörleri değiştirdiğimde keşke 3-5 bir şeyler koyup şunu alsaydım demek istemiyorum. İleride ki ses sistemim de 4 hoparlör 1 subwoofer şeklinde olacak.

Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum, iyi Sosyaller diliyorum!

İkinci el kaliteli bir Pioneer GM-X944 ya da GM-X744 almanızı öneririm. Lakin subwoofer için ek bir mono D Class amfi lazım.compenantlar ve koaksiyellere AB Class amfi kullanmanızı tavsiye ederim.

Öncelikle belirtmemişim ama ikinci el almak çok büyük sıkıntı hele ki amfilerde daha büyük, arızasız da kullanabiliyorsun uzun yıllar birkaç güne bozulanı da var. Bir önceki amfim el yapımı bir amfiydi, A class mıydı D miydi bilmem ama çok çok kaliteli bir amfiydi. Yandı ve hiçbir tamirci yapamadı. Hele ki eski nesil amfilerde böyle şeyler çok sıkıntı. O yüzden sıfır almayı düşünüyorum.

AB class amfilere baktığımda çok bir seçenek bulamadım çoğu bilindik markaların amfileri D class A veya AB class amfiler minimum 16-20 Bin TL'den başlıyor, tek amfi için o benim bütçeyi aşar maalesef. Bende iki amfi düşünüyorum bir tanesi Subwooferi beslemesi için mono bir de 4 kanal. Ama AB class dediğim gibi seçenek yok Bir Kenwood KAC-HQR1004 bir de Focal Auditor AP-4340 mevcut, Focalın çok giriş seviye bir amfisi RMS değerleri bile çok aşağıda.

Açıkçası sen zomanlarda aklıma Audison SR 4500'den başka seçenek gelmiyor, belki bir ihtimal Kenwood hala araştırıyorum, bilen insan bulmak zor bulsak ulaşmak zor.

Öncelikle belirtmemişim ama ikinci el almak çok büyük sıkıntı hele ki amfilerde daha büyük, arızasız da kullanabiliyorsun uzun yıllar birkaç güne bozulanı da var. Bir önceki amfim el yapımı bir amfiydi, A class mıydı D miydi bilmem ama çok çok kaliteli bir amfiydi. Yandı ve hiçbir tamirci yapamadı. Hele ki eski nesil amfilerde böyle şeyler çok sıkıntı. O yüzden sıfır almayı düşünüyorum.

AB class amfilere baktığımda çok bir seçenek bulamadım çoğu bilindik markaların amfileri D class A veya AB class amfiler minimum 16-20 Bin TL'den başlıyor, tek amfi için o benim bütçeyi aşar maalesef. Bende iki amfi düşünüyorum bir tanesi Subwooferi beslemesi için mono bir de 4 kanal. Ama AB class dediğim gibi seçenek yok Bir Kenwood KAC-HQR1004 bir de Focal Auditor AP-4340 mevcut, Focalın çok giriş seviye bir amfisi RMS değerleri bile çok aşağıda.

Açıkçası sen zomanlarda aklıma Audison SR 4500'den başka seçenek gelmiyor, belki bir ihtimal Kenwood hala araştırıyorum, bilen insan bulmak zor bulsak ulaşmak zor.
Orta kalite For-X XAM-200.4 AB Class amfi var. Kalite konusunda beğenenler var bence dinleyip tercih edebilirsiniz. Mono D Class subwoofer amfisi içinde bence en rahat ayar yapabileceğiniz kart kalitesi yüksek bir amfi tercih edebilirsiniz. Çok bilinen bir marka olmasa da olur kaliteli ise sıkıntı çıkarmaz doğru ayarda.

Aslında komponent takımları için biraz daha kaliteli bir amfiye kaçmak daha iyi olmaz mı? Bir de komponent takımı önerebilir misiniz? Aklımda 3-4 tane var,

Morel maximo Ultra 602
Hertz esk 165
Focal As 165
Audison APK 165P gibi? Hangisini önerirsiniz?

2el almada ne alırsan al çok fazla yanmış amfi satılıyor tanıdığın varsa alabilirsin ondan güvendiğin biri

Aldım bile hocam, ikinci ele karşıyım özellikle teknoloji ürünlerinde çoğu insan arızalı ürünü sorun yok diye satıyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı