Oto teyp ses yükseltince kendini kapatıyor

Size lazım olan amfinin RMS değeridir. Sizin söylediğiniz 2400W P.M.P.O denen markaların göz boyamak için abartılı şekilde koyduğu, önemi olmayan bir değerdir. Elinizdeki bass’tan bende de var, bu bas 250RMS gücünde. Amfinin verdiği RMS değerini köprülenmiş olarak 250RMS düşünürsek; size sadece bass için lazım olan 250/12= 20amper civarıdır. Amfinizin modelini paylaşırsanız daha net bir bilgi verebilirim.
MGaudio MG-600.4 Kullanıyorum.

Sizin amfiniz kanal başına 4OHm’da 60 RMS güç veriyor. Yani (60*4)/12=20 amper ediyor. Teybi de hesaba katarsak 25 Amper civarı güç kaynağı gerekli size.
Ayrıca eğer amfinizde köprüleme özelliği olup, olmadığını, köprülendiğinde kaç RMS verdiğine dair bir bilgi bulamadım. Eğer köprüleniyorsa bass’ı köprülenmiş olarak kullanmanızı tavsiye ederim zira amfinizin verdiği değer bas için çok düşük. Eğer köprülenmiş olarak kullanırsanız size gerekli olan amper’in artacağını da gözden çıkarmamak gerek.

Sizin amfiniz kanal başına 4OHm’da 60 RMS güç veriyor. Yani (60*4)/12=20 amper ediyor. Teybi de hesaba katarsak 25 Amper civarı güç kaynağı gerekli size.
Ayrıca eğer amfinizde köprüleme özelliği olup, olmadığını, köprülendiğinde kaç RMS verdiğine dair bir bilgi bulamadım. Eğer köprüleniyorsa bass’ı köprülenmiş olarak kullanmanızı tavsiye ederim zira amfinizin verdiği değer bas için çok düşük. Eğer köprülenmiş olarak kullanırsanız size gerekli olan amper’in artacağını da gözden çıkarmamak gerek.
Evet, köprüleme özelliği var 1000w bass'a 2 sokete köprüledim yani 1200watt bağladım yanında ek kolonlar da var 600w civarı. toplam anfiye binen yük 1800w civarı. Teybimin kaç amper çektiğini bilmiyorum Sony teyp kullanıyorum. 20 amper adaptörüm var fakat sesi 50 volume kadar açabilmem gerekirken 20 den yukarı açamıyorum. 2 tane 10 amper ve 1 tane 5 amper adaptör köprülememe rağmen hala aynı.

Evet, köprüleme özelliği var 1000w bass'a 2 sokete köprüledim yani 1200watt bağladım yanında ek kolonlar da var 600w civarı. toplam anfiye binen yük 1800w civarı. Teybimin kaç amper çektiğini bilmiyorum Sony teyp kullanıyorum. 20 amper adaptörüm var fakat sesi 50 volume kadar açabilmem gerekirken 20 den yukarı açamıyorum. 2 tane 10 amper ve 1 tane 5 amper adaptör köprülememe rağmen hala aynı.

Öncelikle 1000w, 1800w olaylarını unutun. Dediğim gibi onlar abartılmış değerler, sizin kullandığınız Xetec Subwoofwer’a 1000W(RMS) verilirse kül olur.

Sizin Xetec bass 250Watt(RMS) gücünde.
Size gerekli olan minimum değer 20amperdir fakat; köprüleme yapıyorsanız, watt(-RMS-) gücü arttığı için amper ihtiyacı da artacaktır.

Büyük ihtimalle 30amperlik bir adaptör yeterli olacaktır.

Şuanda kullanırken bassı köprüleyerek değil de, tek kanala bağlayarak kullanın. Böylelikle kapanma olmaz ama subwoofer’ın gücü azalır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı