Python Oto yeniden yükleyici

Python ile sayfada değişiklik gerçekleştiğinde otomatik yeniden yükleyen bir script. Selenium kullanıyor. Gereksinimleri ilk çalıştırdığınızda kendiniz yüklüyor olması gerek. (Test etmedim.) Eksik gereksinim kalıyorsa bildirin, scriptin gereksinimlerine ekleyeyim. Basit bir proje. Kodun okunurluğu biraz kötü durumda olabilir. Windows'ta çok buglıydı. Buglardan arındırayım derken kodun okunurluğunu düşürmüş olabilirim ve bazı özelliklerin Linux'ta çalışmasını bozmuş olabilirim. Neyse bir şey bulunca bildirirsniz.

(Biliyorum. Importlar berbat durumda. Ama düzenlemeye çok üşendim bu kadar küçük bir şey için.)

PHP öğrenmeye başladığımda PhpStorm bana berbat geldiği ve o dönemde Five Server'ı yapılandırmayı beceremediğim için yazmıştım. Laravel'in artisan'ına su dökemez ya. İş görüyor yine de. XAMPP ile kullanıyorum. Kullanabilmek için çalışır bir sunucu olması gerekiyor.

Forumda bir iki küçük bir şeyler yayınlayasım vardı. Buna nasipmiş.

Kullanmak için executer.py dosyasını çalıştırın. -r ile URL'i, -s ile başlangıç sayfasını ayarlayın. Örneğin; 127.0.0.1:80/index.php -> python executer.py -r https://127.0.0.1:80 -s /index.php

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod fena gözükmüyor, elinize sağlık. Geliştirilebilir, ek olarak stabilizasyona müsait duruyor yapısı.
Üzerine ek olarak web server eklemeyi planlıyorum.

Güncelleme;
  • Eğer bilgisayarınızda PHP yüklüyse, PHP'nin dahili sunucu yapısını kullanarak da çalışabiliyor.
  • Gereksiz importlar kaldırıldı.
  • Kod daha okunabilir durumda.
  • Muhtemelen Windows'ta önceden olduğundan daha buglı durumda. Sebebi kodu yazarken Linux'ta yazıyor oluşum ve bu özelliklerin hiç birini Windows'ta test etmemiş oluşum.
  • Gereksinimleri yüklemeyi sağlayan paket kaldırılmış olduğu için o özelliği kaldırdım. Araştırıp alternatif eklerim.
  • Komutlar düzenlendi olası hatalar giderildi. Önceki komut sistemimde hataya fazlasıyla yer varmış. Dikkatsizlik ve tecrübesizlik eseri. Onları düzelttim
  • Bug olabilir. Test ettim ama yine de olma ihtimali var, herhangi bir bug görürseniz bildirin lütfen.

Eğer bilgisayarınızda PHP yüklüyse, PHP'nin dahili sunucu yapısını kullanarak da çalışabiliyor.
Linux'ta sistemde PHP yüklü olmasada çalışabiliyor. İçerisinde server açmaya yetecek kadar php dosyası mevcut. Daha fazlası için modülü indirip dosyalara eklemeniz lazım. Mysql desteği de var. PDO'nun modülünü eklemedim. Eklenebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı