Otobüslerde yolculuk nasıl?

purukho

Femtopat
Daha fazla  
İstanbul'dan, Ankara'ya gideceğim. Otobüs yolculuğu nasıl? Duyduğuma göre otobus koltuklarında tablet gibi bir şey oluyormuş. TV falan izlemek için. Bir de içecek vb ikramı yapılıyor mu? Merakımdan soruyorum.

Kötü rezalet berbat ne diyeyim ki daha?

Önden arkadan sürekli koltukları yatırırlar arada sıkışırsın
İkram dediklerine bakma bir kek bir tane çay veriyorlar
Hiç rahat değil koltukları gidene kadar her yerin kopuyor
Tablet dediklerine bakma içinde 10-11 tane kanal oluyor abuk subuk filmler oluyor

Ehliyet ve araba konusunda sıkıntı yoksa şaşma

Zevk meselesi aslında ama ben seviyorum zevkli bir de en ön koltuktan alaıyorum ikram ise firmaya göre değişiyor.

Duyduğuma göre otobus koltuklarında tablet gibi bir şey oluyormuş. TV falan izlemek için.
Evet oluyor, kullanamayacağınız saçma sapan bir alet açıkçası.
Bir de içecek vb ikramı yapılıyor mu?
Yapılıyor.

Size tavsiyem yanınıza en az 20 binlik bir powerbank alın ve tüm yol izlemek için dizi/film veya video indirin.

Güzel bir otobüse ve firmaya denk gelirsen sıkıntı yok pek, ama kötü bir otobüs ve kötü bir firma, illallah ettirir.

Öndeki eleman koltuğu geri yatırmazsa çok keyifli özellikle akşam saatlerinde. İstanbul - Ankara arasında muhtemelen 2 ya da 3 kez ikram verirler.

Eğer ki istanbuldan binişin çok sorun değilse hızlı tren daha makul bir seçenek olacaktır. Otobüste her zaman saçma şeyler yaşanır, önündeki koltuğu senin kafana kadar indirmeye çalışır, sürekli savrulur, yol bitmez, tuvaletin gelse kaptanın keyfine göre mola verirsin....

İkram da genelde çay, kahve, kola ve bir kek şeklinde oluyor. Su istersen genelde su da veriyorlar. Tablet vs her zaman çalışmıyor, çalışmama ihtimali çok yüksek olduğu için telefonuna dizi-film indirip powerbank taşıman makul olacaktır

İstanbul'dan, Ankara'ya gideceğim. Otobüs yolculuğu nasıl? Duyduğuma göre otobus koltuklarında tablet gibi bir şey oluyormuş. TV falan izlemek için. Bir de içecek vb ikramı yapılıyor mu? Merakımdan soruyorum.
Defalarca 12 saatlik uzun otobüs yolculukları yaptım. Genellikle hepsi de gece vaktindeydi. Her seferinde uykusuzluktan gözlerim kızarıyordu, sulanıyordu. Yani yaslanıp uyurum diye düşünüyorsan pek öyle olmuyor. Bacakların mahvoluyor, kalçan uyuşuyor. Rahat bir pozisyon yakalamak için halden hale giriyorsun çünkü hep aynı pozisyonda artık kalçan ağrıyor. İğrenç bir deneyim yani öyle söyleyim. Uçakla gidebiliyorsan git. Çektiğin rezalete değmez. Özellikle etraftaki insanlar çekilmez olabiliyor. Çorap çıkaran dayı, nineler sürekli ağlayan küçük bebeler ve çocuklar hayattan soğutuyor. Öndeki adam koltuğunu arkaya yasladıkça yaslıyor yolculuğunu mahvediyor. Ya da öndeki yolcu gidiyor üstteki klimayı açıyor haliyle klima sana da üflüyor ve hasta olup üşütüyorsun. Saatlerce klima açık kalıyor. Ben tüm otobüs yolculuklarımı yazın yapmama rağmen sırf bu klima illetinden ötürü defalarca kez hasta oldum.

Tabletler kadar da rezil bir şey ömrümde görmedim. 20Hz tazeleme hızıyla 3000ms dokunma gecikmesiyle ve neredeyse çoğu zaman algılamayan dokunmatikle (şanslıysan dokunmatikli yoksa tuşlu ekranlarda var :D) seni yine hayattan bezdiriyor. Ben her seferinde kapatıyorum. Ve genelde otobüse şarj aletini takma. USB portları veya prizler oluyor ve çoğu firma laf olsun diye otobüslere takıyor. Çoğu akımı ve voltajı düzgün veremiyor cihazlarını mahveder takma.

Yeni konular

Geri
Yukarı