Otobüste yaşanan olayda kim haklı?

Thomas Musk

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bugün otobüste çok saçma bir olay yaşadım. Otobüse bindim ve otobüs çok dolu olmasına rağmen hala şoför durup yolcu almaya devam ediyor, arkamda 17-18 yaşında bir arkadaş vardı ve şoföre şöyle konuştu.
+ Abi, araba dopdolu ve sen hala yolcu alıyorsun, hani nerede mesafe?
Düzce'de yaşayanlar ve görenler bilebilir, otobüsler çok küçük, 23-25 tane kişi alabiliyor, ve otobüsün içi bu halde idi;

6fc1ffb7-0cef-4f1a-8e73-1368273db249.jpg

Şoför ise böyle bir cevap verdi;
- Ben görevimi yapıyorum.
Ondan sonra arkadaş konuşmaya devam etti ve haklıydı. 1- 2 durak daha bekledi ve adam hala otobüse almaya devam etti.
Arkadaş otobüsten indi ve şoför saygısız diye bir kelime kullandı. Arkadaş sinirlendi, otobüse kadar koştu, cama falan vurdu ve şoför aşağı indi, şoför arkadaşa yumruk sallıyordu ve biz de yanımda oturan arkadaşım ile otobüsten inmeye karar verdik.
Ne yapmalıyım arkadaşlar? Şikayet etmeli miyim Yoksa öylece bırakayım mı? Plakası falan her şeyi elimde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, bugün otobüste çok saçma bir olay yaşadım. Otobüse bindim ve otobüs çok dolu olmasına rağmen hala şoför durup yolcu almaya devam ediyor, arkamda 17-18 yaşında bir arkadaş vardı ve şoföre şöyle konuştu.
+ Abi, araba dopdolu ve sen hala yolcu alıyorsun, hani nerede mesafe?
Düzce'de yaşayanlar ve görenler bilebilir, otobüsler çok küçük, 23-25 tane kişi alabiliyor, ve otobüsün içi bu halde idi;

Eki Görüntüle 1186564

Şoför ise böyle bir cevap verdi;
- Ben görevimi yapıyorum.
Ondan sonra arkadaş konuşmaya devam etti ve haklıydı. 1- 2 durak daha bekledi ve adam hala otobüse almaya devam etti.
Arkadaş otobüsten indi ve şoför saygısız diye bir kelime kullandı. Arkadaş sinirlendi, otobüse kadar koştu, cama falan vurdu ve şoför aşağı indi, şoför arkadaşa yumruk sallıyordu ve biz de yanımda oturan arkadaşım ile otobüsten inmeye karar verdik.
Ne yapmalıyım arkadaşlar? Şikayet etmeli miyim yoksa öylece bırakayım mı? Plakası falan her şeyi elimde.

Şikayet edin hocam.

Virüs salgını olmasa bile o ortamda hastalık kaparsın o tıkışıklık ne :D

Normalde bir şey değişmeyen umutsuz durumlarda uğraşılmasını mantıksız bulurum ama bu tarz konulara özellikle son yıllarda çok dikkat ediliyor. Şikayetin bir sonucu olması ihtimali yüksek. O yüzden şikayet etmelisin.

Olaya gelecek olursak o haklı bu haksızdan ziyade bu olayın neden olduğunu sorgulamak gerekiyor. Çünkü insanlar kavgaya bakıp kendi meşrebince birini veya diğerini haklı buluyor sonra sayfalarca yazı ama sonuç yok.

Olayın kökenine inersek otobüse fazla kişi alınmasından dolayı olduğu apaçık ortada. O yüzden belli bir noktadan sonra yolcu almamalı zaten belli bir kapasite var. Bekleyenler ne olacak dersen, bekleyenler de biz burada bu kadar bekliyoruz deyip şikayetçi olmalı ki, belediye de bunun çözümü için uğraşsın. Herkesin sıkış tıkış gitmeye razı olduğu ve hiçbir şeye itiraz etmediği ortamda belediye veya diğer idari birimler her şeyin yolunda olduğunu zannediyorlar. Yetersiz otobüslerle ilgili her gün yüzlerce hatta binlerce şikayet olursa durum bundan farklı olur en azından oturup 'bizim belediyemiz harika' diyemezler.

Sözün özü haklıyı haksızı bırakın olay neden oluyor ona odaklanın. Ayrıca şoförün görevi otobüsü hınca hınç doldurmak değil.

Otobüsler bu kadar küçük bir şey;
Eki Görüntüle 1186579

Savcılığın önündeki markete gittim ve otobüslerin durakta durmaları ve dolu olsa da içeri almaları gerekmekteymiş, saçmalığa bak arkadaş.
Ayakta duracak kişi sınırı yazar genelde otobüslerde. Ama korona salgını varken sınır daraltılmadıysa bu şoförün suçu değil, ekmeğine bakıyor. Ekmeğini kazandığı insanlar patır patır hastanelere döküldüğünde kimden kazanacak onu bilmiyorum işte. :D

Ortada virüs olduğundan dolayı bunlara daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor, ama bu kuralların hiçbirine uyulduğunu görmedim. Şoförü şikayet edin, kimse şikayet etmediği için bu kadar rahat oluyor bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı