Otomatik güncellenen program nasıl yapılır?

FazliBasturk

Hectopat
Daha fazla  
Örneğin yaptığım bir programın yeni sürümünü çıkarttığımda, GitHub'a yükleyeceğim ve programım güncelleme geldiğinde yeni güncellemeyi yükleyecek. Bunu nasıl ayarlayabilirim? GitHub'u örnek olarak verdim, bildiğiniz başka yöntemler varsa da fikir almak isterim.
Edit: Python ile yapacağım.

Örneğin yaptığım bir programın yeni sürümünü çıkarttığımda, GitHub'a yükleyeceğim ve programım güncelleme geldiğinde yeni güncellemeyi yükleyecek. Bunu nasıl ayarlayabilirim? GitHub'u örnek olarak verdim, bildiğiniz başka yöntemler varsa da fikir almak isterim.
Edit: Python ile yapacağım.

GitHub uzerinden versiyon denetimi yapabilirsin, mesela,

<h6> 1.0 <\h6>

Bu versiyon numaran olur, GitHub RAW linkini kopyalarsin. Program acildiginda stringleri kontrol eder.

GitHub uzerinden versiyon denetimi yapabilirsin, mesela,

<h6> 1.0 <\h6>

Bu versiyon numaran olur, GitHub RAW linkini kopyalarsin. Program acildiginda stringleri kontrol eder.

Teşekkür ederim, GitHub yeni yeni kullanmaya başlayan biriyim. Versiyon numaralarını kontrol ederek yeni güncellemeyi indirtebilirim. Fakat şöyle bir sorum daha olacak, GitHub projemi herkese açık olarak paylaşmam gerekmeden yapabilme ihtimalim yok sanırsam. Şu an gerek yok fakat ileride açık kaynak kodlu paylaşmamam gerekirse nasıl bir şey yapabilirim?

Teşekkür ederim, GitHub yeni yeni kullanmaya başlayan biriyim. Versiyon numaralarını kontrol ederek yeni güncellemeyi indirtebilirim. Fakat şöyle bir sorum daha olacak, GitHub projemi herkese açık olarak paylaşmam gerekmeden yapabilme ihtimalim yok sanırsam. Şu an gerek yok fakat ileride açık kaynak kodlu paylaşmamam gerekirse nasıl bir şey yapabilirim?

Repository'i oluştururken private veya public olarak seçebiliyorsun. Sonradan değişiyor mu hiç denemedim ama oluyordur herhalde mantıken.

Başka bir fikir,
eğer kullanıcı git repo'sunu çekiyorsa ve .git'e erişimi varsa program her açılışta:
git fetch
git status

komutlarını çalıştırabilir. Eğer git status'dan, local branchin geride olduğuna dair mesaj gelirse
git merge

kullanılarak güncel'e merge'leme tamamlanabilir.

Geri
Yukarı