Otomatik Mac Adresi Engelleme

alpayguzbey

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Otomatik olarak aynı bilgisayarın Mac adresini engelliyor. Engellemesini modem arayüzünden kaldırıp kaydediyorum. Ama belli bir süre sonra bir daha engelliyor. Turkcell Superonline kullanıyorum. Acaba neden olabilir?

Hayır daha yeni oldu. Bir virüs olabilir diye düşünüyorum. Birde güncelleme yaptıktan sonra modem ayarları resetlenir mi? Çünkü 10-15 adet cihaz bağlı modeme. Hepsi birbiriyle iletişim halinde. Kurması çok zorluyor.

Başka bir konu açtım WAN portuyla ilgili. Bu konu üstünden sorup ceza yemek istemedim. Modem o iki port ile kısa devre yapıyor olabilir de ondan engelliyor olabilir mi? Bir de modemin o bilgisayarı saldırgan olarak görüp otomatik engelleme yapıyor olabilir mi ?

Konuyu çözdüm. Büyük ihtimalle internetten sızan bir virüs sanırım. Modemin arayüzüne girip o bilgisayarın Mac adresini engelliyor bir şekilde. Modem arayüz şifresini değiştirdim. Şuanlık sorun kalmadı. Eğer aynı sorun birdaha olursa ya yeni konu açıp sizi etiketleyerek bildiririm yada bu konu açık kalırsa burdan yazarım. Konu başlığını çözüldü yaparsanız, sorun yaşayan diğer kullanıcılar da bu konudan yararlanır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı