Otomatik olarak güç planı AMD Balanced oluyor

İbrahim Özkan

Hectopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Merhaba dostlar, benim Ryzen 3 3100 işlemcim var ve Windows'daki güç planı ayarım yüksek performans diye ayarlı ama PC aç kapa yaptıktan sonra otomatik olarak AMD Balanced olarak değişiyor. Bu da güç tasarrufu diye biliyorum. Bunun değişmemesi için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar, benim Ryzen 3 3100 işlemcim var ve Windows'daki güç planı ayarım yüksek performans diye ayarlı ama PC aç kapa yaptıktan sonra otomatik olarak AMD Balanced olarak değişiyor. Bu da güç tasarrufu diye biliyorum. Bunun değişmemesi için ne yapabilirim?
Merhaba konuyu hortlatıcam ama nedenini bulabildiniz mi aynı sorun bende de var, kapatıp açıyorum bilgisayarı Yüksek performans yerine Ryzen Balanced yapıyor güç seçeneğini.

Merhaba aynı durum yaklaşık 3 aydır bende de oluyordu, her yeri araştırdıktan sonra tam çözümü bulamayacağımı düşünüp umudumu kaybedeceğim anda aklıma olay görüntüleyicisi'ne bakmak geldi. Orada güç planında dengeli moddan kendi kendine nihai moda geçme sorununa neden olan şeyin Dragon Center uygulamasının sebep olduğunu gördüm. Dragon Center'ı kaldırdıktan sonra oyunlarda FPS stutter ve sistem boşta iken CPU'nun sürekli %100'de çalışması sorunu ortadan kalktı ve her şey normale döndü.

Desktop Screenshot 2021.05.29 - 17.13.22.88 (2).png

Yeni konular

Geri
Yukarı