Otomatik Onarım Hatası

Muhammed14

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda PES 13 oynarken yanlışla bilgisayarın fişi çıktı geri açtığımda otomatik onarım hatası verdi. YouTube'dan baktığım videolarda güvenli moda girip dosyaları yedekleyin diyor. Ancak ben sorun giderden güvenli moda giremedim. Ayriyeten PC çok geç açılıyor 5-10 dakiada sorun gider yerine girebiliyorum. Şimdi sorun SSD kartında mı yoksa normal bir sorun mu? Ayriyeten sorun SSD kartında ise tamir kaç lira tutar? Cevaplarsaniz sevinirim, kardeşim bilgisayardan üniversite sınavina hazirlanacak...

Bilgisayarımda PES 13 oynarken yanlışla bilgisayarın fişi çıktı geri açtığımda otomatik onarım hatası verdi. YouTube'dan baktığım videolarda güvenli moda girip dosyaları yedekleyin diyor. Ancak ben sorun giderden güvenli moda giremedim. Ayriyeten PC çok geç açılıyor 5-10 dakiada sorun gider yerine girebiliyorum. Şimdi sorun SSD kartında mı yoksa normal bir sorun mu? Ayriyeten sorun SSD kartında ise tamir kaç lira tutar? Cevaplarsaniz sevinirim, kardeşim bilgisayardan üniversite sınavina hazirlanacak...
Live Windows veya Ubuntu ile verilerinizi kurtarabilirsiniz. SSD bozulsaydı pat diye giderdi diye düşünüyorum ama fikri olan arkadaşlar yazarsa daha iyi olur.

Öncelikle sistem özelliklerinizi belirtmenizi rica edeceğim. Ek olarak Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın derim. Son olarak uzun sürede açılmasının nedeni muhtemelen diskleri chkdsk aracı ile taramış olmasından kaynaklanıyordur.

Pc açılınca komut istemini yönetici olarak açın ve şunları yazın:
[CODE title="Komutlar" highlight="4"]Dism /online /cleanup-image /scanhealth
Dism /online /cleanup-image /checkhealth
Dism /online /cleanup-image /restorehealth
Sfc /scannow[/CODE]
Sfc yi en son olarak yapın.
Bu 4 kod bozuk işletim sistemi dosyalarını onarır.

İlk in kurtarma ekranında gelişmiş>komut istemini seçin!
Ve bu kodları yazın.
sfc /scannow
Dism /online /cleanup-image /restorehealth
wpeutil reboot
Yazınız büyük ihtimal sorunlar düzelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı