Otomatik onarıma hazırlanıyor hatası

Daha fazla  
İyi günler herkese, dün bilgisayarı açık bırakmıştım. Sonradan döndüğümde bilgisayar kapanmış açtığım da ise otomatik onarıma hazırlanıyor yazıyordu. Sonra işte kişisel tanımlama yapılıyor tarzı bir şey yazdı ve mavi kısım açıldı sorun gider vesaire yazan yer. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. ( HDD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.)

Sisteminde kaç tane disk var?
1 tane 500 GB HDD var

Windows dosyalarında bozukluk var büyük ihtimalle, CMD'ye SFC /scannow komutunu gir.
Hocam komut yazma yerine giremiyorum. Sorun gider kısmına tıkladığımda kişisel bilgisayarınızı sıfırlayın kısmı geliyor.

Windows dosyalarında bozukluk var büyük ihtimalle, CMD'ye SFC /scannow komutunu gir.
Hocam girdim, tarıyor şuan sistemi bekliyorum.

Hocam yeniden başlattığımda mavi ekran yedim. Şimdi gene otomatik onarıma hazırlanıyor falan gene...

Son düzenleme:
1 tane 500 GB HDD var.

Hocam komut yazma yerine giremiyorum. Sorun gider kısmına tıkladığımda kişisel bilgisayarınızı sıfırlayın kısmı geliyor.

Hocam girdim, tarıyor şu an sistemi bekliyorum.

Hocam yeniden başlattığımda mavi ekran yedim. Şimdi gene otomatik onarıma hazırlanıyor falan gene...

Minidump paylas.

Peki SSD alıp öyle kurulum yapsam daha sağlıklı olur mu. Çünkü dün HDD den ses geliyordu tık tık diye kafa atıyordu sanırım.
HDD de sorun olmasa dahi SSD almakta büyük fayda var. HDD dönemi kapandı. HDD ler hala depolama olarak kullanılmaya uygun olsa da sistem kurmaya uygun değiller.

*** Bütçeniz var ise mümkün olduğu kadar büyük bir SSD alın. Bütçe sıkıntısı var ise bile 240 GB dan düşük bir SSD almayın.

HDD de sorun olmasa dahi SSD almakta büyük fayda var. HDD dönemi kapandı. HDD ler hala depolama olarak kullanılmaya uygun olsa da sistem kurmaya uygun değiller.

*** Bütçeniz var ise mümkün olduğu kadar büyük bir SSD alın. Bütçe sıkıntısı var ise bile 240 GB dan düşük bir SSD almayın.
Tamamdır teşekkürler, bakacağım. İyi akşamlar

Geri
Yukarı