Otomatik Onarıma Hazırlanıyor Hatası

CyberHunter

Kilopat
Makaleler
1
Bilgisayarımda bir sorun var ve bu nedenle açamıyorum bilgisayarı. Öncelikle sistemi belirteyim:
  • İşlemci: Intel Core i5 8600k
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1080 Aero
  • Anakart: MSI B360M Gaming Plus
  • RAM: Corsair Vengeance 2x8 Gb 2400Mhz
  • SSD: Corsair Force LE 120 Gb
  • HDD: WD Caviar Blue 3,5" 1 Tb
  • Güç Kaynağı: Xigmatek Calibre 600W 80+
Windows SSD üzerine kurulu
Bugün bilgisayarın açma tuşuna bastığımda fanlar çalıştı LED ışıklar yandı ama 1-2 saniye sonra ışıklar söndü fanlar durdu. Sonra tekrar çalışmaya başlayıp tekrar durdu böylece döngüye girdi. Sonra güç kaynağının düğmesinden kapattım. Tekrar açtığımda tüm bilgisayara güç geldi ama resimdeki ekranda takıldı kaldı. Ekranda her zaman bilgisayar başladığı zaman çıkan MSI logosu ve altında "Otomatik Onarıma Hazırlanılıyor" diye bir yazı duruyor, hiçbir şey olmuyor. Bu sürede de bilgisayarda da fanlarda da güç var, klavyeye mousea da geliyor ışık. Ancak bir daha kapatıp açtığımda klavye ve mousea güç gelmediğini fark ettim.

1536948863081.png

Acaba sorun güç kaynağında mı diye düşünüyorum ama bazen de açılıyor güç alarak çalışıyor bu sefer MSI logolu ekranda takılıyor. İnternette buna benzer sorunlar yaşayanları gördüm ancak çeşitli menülere girdiklerinden güvenli modda başlatmaktan vs. söz ediyorlar ama ben tamamen bu ekranda takılmış durumdayım ve müdahale de edemiyorum.

Bilgisayar hala bu halde. Ne yapmalıyım daha önce yaşayan var mı bu sorunu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı