Otomatik vites Otomobil Tavsiyesi

albaywolf

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar çok yakın bir arkadaşım 20-22 bin TL civarına araba aradığını söyledi. Bu olay benim için de önemli çünkü arabayı alırsa tatile giderken araba kiralamak zorunda kalmayacağım. Otomatik vites olması önemli. Bunun dışında az yakması, parçasının bol ve ucuz olması, kolay kolay arıza vermemesi gibi şeyler aranıyor. Ne tavsiye edersiniz? Mirkan Şenol özellikle bekleniyor. :rolleyes:

Öncelikli tercih sedan ama geniş bir bagaja sahip HB de olabilir. Yakıt dizel ya da tüplü arıyoruz ama uygun fiyatlı benzinli de alıp tüp taktırabiliriz. Yakıt türü pek önemli değil yani. Marka - model ve model yılı tavsiyesi size kalmış artık.

Otomatik citroen c4 lpgli veya dizel, otomatik ford focus lpgli, otomatik ford mondeo dizel veya otomatik opel vectra dizel derim. Bu paralara alınabilecek araçlar. Ne yazık ki yüksek modelli Japon araçları pahalı.
Vectra ve mondeo sağlam ve daha konforludur, dizel modelleri alınabilir. Parçası bol fakat çok az daha pahalıdır. Her gün parça değişmeyeceği için sorun olmaz. :D

Abiciğim sana tek geçeceğim araba 1994 model Mercedes e 200. Ama 1994 model olmasına dikkat et. Otomatik vitesi de var LPG takılanı da var. Arkadasın o arabayı alsın hergüne bana dua edecek. O arabada olan özellikleri suanda 2014 modellere yeni yeni koymaya başladılar. Baktığınız da motorları genelde 300 km falandır ama hiç sıkıntı yapmayın. Mercedes motorlarına 1 milyon km garanti veriyor. Tam da 20 22 bin arasında değişiyor fiyatları. O arabayı alsın 4 sene masrafı olmayacağına ben kefilim. 1994 model dememin sebebi şu onlar yeni kasa enjeksiyon sistemi ve vites kutusu çok geliştirilmiş. Düz vitesi bende var 2. Vites de 100 ü görüyorum. Araba 200 e kadar ses bile çıkarmıyor. Benim hayalimdeki arabadır ve herkese öneriyorum. Ne demişler paran kadar Mercedes al.

Yeni gördüm mesajı o yüzden geç yazıyorum. Arabayı almıştır çoktan arkaşın artık hayırlısı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben size Honda Civic VTEC ES Modelini öneririm 2005 Model ve Otomatikleri 22-28 Arası gidiyor. Benzin biraz fazla yakar o yüzden tüp takılabilir. Fakat tüp tatil merkezlerine mesela ben Kayseri'de yaşıyorum Bodrum'a tatile gittik arabamız dizel amcam tüplü arabasıyla yolda kaldı tam kalmak denmez ama 2000 Devirden sonra benzine atıyordu araba. Dizel otomatik olarak Accent Era var ama 4 ileri otomatik az gelebilir. Opel Corsa easytronic vites olabilir. Focus 1 Çok güzel arabadır öğretmenimde vardı beni eve bırakmıştı bir kere otomatiği yumuşaktır tüp takıp kullanılabilir. Yani sıralama Civic ES, Focus 1, Corsa, Accent Era şeklinde olabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı