Otomatik voltaj regülatörü önerisi

Formander

Centipat
Daha fazla  
FPS yüksek olmasına rağmen oyunlarım akıcı değil kasma hissiyatı var, bende elektrik tesisatında problem olduğunu düşünüyorum. Bazıları bu şekilde çözmüş. Hangisini almalıyım regülatörü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam monitörü değiştirinizmi sorun monitördemi yani.

Kusura bakmayın geç gördüm.

Sizin monitörünüz kaç Hz hocam?

Sistemim R5 5600 3060 Ti'lı bir sistem, monitörümse 60Hz eski bir monitör, dediğiniz gibi oyunlarda yüksek FPS'ler alıyorum. Misal 200 FPS almama rağmen oyun sanki 30 FPS'miş gibi hissettiriyor.

Yeni monitör almadım ancak oyunlarda V-Sync özelliğini açarak bu sorunumu ortadan kaldırdım, bu özelliği açınca oyun 60 FPS'e esitleniyor ve kasma hissiyati ortadan kalkıyor.

Böyle olmasının sebebi monitörünüzün yenileme hızının oyundaki aldığınız FPS'e yetişememesinden kaynaklanıyor.

Ayrıyeten elektrikle ilgili bir problemim yok, Online UPS kullanıyorum benim sorunum tamamen monitörden kaynaklı, sizde V-Sync açıp bir deneyin muhtemelen çözülecektir.

Kusura bakmayın geç gördüm.

Sizin monitörünüz kaç Hz hocam?

Sistemim R5 5600 3060 Ti'lı bir sistem, monitörümse 60Hz eski bir monitör, dediğiniz gibi oyunlarda yüksek FPS'ler alıyorum. Misal 200 FPS almama rağmen oyun sanki 30 FPS'miş gibi hissettiriyor.

Yeni monitör almadım ancak oyunlarda V-Sync özelliğini açarak bu sorunumu ortadan kaldırdım, bu özelliği açınca oyun 60 FPS'e esitleniyor ve kasma hissiyati ortadan kalkıyor.

Böyle olmasının sebebi monitörünüzün yenileme hızının oyundaki aldığınız FPS'e yetişememesinden kaynaklanıyor.

Ayrıyeten elektrikle ilgili bir problemim yok, Online UPS kullanıyorum benim sorunum tamamen monitörden kaynaklı, sizde V-Sync açıp bir deneyin muhtemelen çözülecektir.
Hocam benim monitörüm rampage rm 421 flower 144 hz hocam benimde vsync açınca az da olsa düzeliyor ama akıcımsı değil tam olarak sanki yırtılma var gibime geliyo akıcı değil yani mouse çevirince bile belli oluyor bu sorun monitördenmi yani yüksek hz li monitör alsam sorun ortadan kalkarmı.

Hocam tam bilmemedim şimdi ama elektrikle alakalı bir sorun olsa FPS düşmesi yaşanır. Sizde galiba FPS düşmüyor oyun akıcı değil demişsiniz.

Hocam bunu her oyunda mı yaşıyorsunuz? Bende genellikle CS gibi oyunlarda 500 FPS almama rağmen belli olmuyor ama Red Dead Redemption gibi oyunlarda 80-90 FPS alsam çok belli oluyor V-Sync açmak zorunda kalıyorum.

Sistem özellikleriniz neler?

Hocam tam bilmemedim şimdi ama elektrikle alakalı bir sorun olsa FPS düşmesi yaşanır. Sizde galiba FPS düşmüyor oyun akıcı değil demişsiniz.

Hocam bunu her oyunda mı yaşıyorsunuz? Bende genellikle CS gibi oyunlarda 500 FPS almama rağmen belli olmuyor ama Red Dead Redemption gibi oyunlarda 80-90 FPS alsam çok belli oluyor V-Sync açmak zorunda kalıyorum.

Sistem özellikleriniz neler?
Hocam bilmiyorum başka konudada biri fps yüksek oyun akıcı değil diyodu voltaj regülatörü almış sorunu çözmüş bilmiyorum evet her oyunda yaşıyorum fps valoda 500-600 ama akıcımsı değil hocam benim arkadaşımda 1660 süper r5 3600x var benden daha akıcı bu arada benim sistemim

Ekran Kartı = Asus Tuf GeForce RTX 3060 TI 8 GB GDDR6X
İşlemci = Amd Ryzen 5 5600X 6 Core 12 Thread
Anakart = Asus Prime A520M-A 4800Mhz (OC) DDR4
Ram = ADATA XPG Spectrix D41 TUF RGB 16 (8x2) DDR4 3200 MHz CL16 Ram
SSD = WD SN570 500GB Blue GEN3X4 M.2 SSD 3500MB Okuma / 2300MB Yazma
Kasa + PSU = Cooler Master MasterBox TD500 Mesh ARGB MWE 650W 80+ Bronze Mid Tower Gaming Kasa. nasıl çözücem bilmiyorum işlemci sıcaklıklarım 80-97 arası ama bunla alakası varmı bilmiyorum.

Hocam işlemci sıcaklığıyla alakası olmasa bile 80-97 arası bayağı yüksek değerler, zaten işlemci belli bir sıcaklıktan sonra çekirdek hızı düşürüp FPS düşmesi yapıyor.

Hocam isterseniz alın bir deneyin sorununuza çözüm olmazsa iade edersiniz.

Bende Online UPS var, çözüm olmadı mesela sorun monitörde çıktı.
Sizin monitörünüz de 140Hz şimdi, sorun onda olmayabilir.

Son düzenleme:
Hocam işlemci sıcaklığıyla alakası olmasa bile 80-97 arası bayağı yüksek değerler, zaten işlemci belli bir sıcaklıktan sonra çekirdek hızı düşürüp FPS düşmesi yapıyor.

Hocam isterseniz alın bir deneyin sorununuza çözüm olmazsa iade edersiniz.

Bende Online UPS var, çözüm olmadı mesela sorun monitörde çıktı.
Sizin monitörünüz de 140Hz şimdi, sorun onda olmayabilir.
Hocam soğutucu almayı düşünüyorum zaten yakında alıcam akıcılık konusunda sanki kırılma oluyo gibi yırtılma yani vsync açınca büyük oranda düzeliyo ama çok hafif akıcılık devam ediyo vsync kapatınca çok yükseliyo bu monitörün hz değeri fps e yetişememesinden kaynaklımı.

Geri
Yukarı