Otomobil Fiyatları Ne Zaman Düşecek?

Ay'a kendi roketimiz ile astronot gönderdiğimiz zaman.

Dosya Ekleri

• barney-stinson-kill-myself-boring-suicide-neil-patrick-harris-How-I-Met-Your-Mother.gif
    barney-stinson-kill-myself-boring-suicide-neil-patrick-harris-How-I-Met-Your-Mother.gif
    831,4 KB · Görüntüleme: 43
@Ercan OZAN @dogant Hadi hepinize hayırlı olsun :)

Bu haberler yılbaşından beri her hafta yapılıyor, medya tam 4 ay ÖTV indirimi yolda haberi yaptı ama ÖTV zammı geldi.
2 ay önce sıfırı 300 bin bandında satılan araçlar şu an 500 bin TL bundan hiç bahseden yok, sanki sadece ikinci el fiyatları artıyormuş gibi düşünüyor herkes, sıfır araçlardaki artış çok daha fazla.

Bir de kaynak Sabah Gazetesi yazarı :)
Bu haberlere inanlara allah akıl fikir versin.

Keşke fiyatlar düşse ben de çok isterim. 2-3 kat daha fazla araç alırım.

@Ercan OZAN @dogant Hadi hepinize hayırlı olsun :)

Burada habere göre tek yapılabilecek mantık yurt dışından araba getirtme olayı, peki yurt dışından araba getirmesine izin verildi diyelim. Burada Mercedes BMW vb arabalar en kötüsü B sınıfı 500bin den başlıyor yurt dışından 200'e gelse vergi falan 300'e satıldığını var sayalım buradaki plazalar ne satacak? Ya da burada işi ne? Kapatır dükkanı giderler. Binlerce işsizle biz baş başa kalırız. Hiçbir fayda sağlamaz işsizlikten başka, sen gidip yurt dışından Megane, Corolla, Focus parasına BMW 5 serisi veya Mercedes E serisi alabilecek isen 3 ayda beklesen 10 kuruma dilekçe vs vermekte gerekse yapmaz mısın? Ben yapardım. O zaman burada kim araba satacak? Renault mu? Ford mu? Toyota mı? Yoksa BMW, Mercedes mi? Niye gidip bu firmalardan araba alayım? Yani işin baştan saçma sapan olmayacak bir fikir olduğu ortada. Ha 500bin lik araba 450'ye gelecek ise de kimse o kadar uğraşmaz.

Geri
Yukarı