Otomobilde ÖTV kalkması mümkün mü?

Yanlış olmasın kendi düşüncem bu. Sürekli düşecek diye diye milleti kandırdılar bir senedir. Atı alan Üsküdar'ı geçti. Üzücü ama durum bu.
Sende haklısın da insan gene bi umut bekliyor yani .

Arkadaşlar otomobilde ÖTV kalkıyor muhabbeti mümkün mü? Yani araba almak isteyen bir genç ÖTV olmadan örneğin 500k arabayı 200K'ya alabilir mi yani böyle bir yasa yürürlüğe girer mi sizce?

Bana göre şu an kalkması çok zor bir de deprem oldu masraflar iyice artar. ÖTV indirime girse veya kaldırılsa arabayı satıp bmw veya vag grubundan bir araba alacağız sanırım ama umarım kalkar yakında çoğu aday fahiş vergileri eleştiriyor eğer ülkenin başına yeni biri gelirse düşüş olur bence ÖTV'de.

Ne düşme olur ne de böyle bir şey imkansız...
Bilgilendirmeler için teşekkürler arkadaşlar sanırım olduğu gibi devam edicez gibi duruyor bakalım daha neler çıkacak karşımıza ya .

Bana göre şu an kalkması çok zor bir de deprem oldu masraflar iyice artar. ÖTV indirime girse veya kaldırılsa arabayı satıp BMW veya vag grubundan bir araba alacağız sanırım ama umarım kalkar yakında çoğu aday fahiş vergileri eleştiriyor eğer ülkenin başına yeni biri gelirse düşüş olur bence ÖTV'de.

Zaten şu an ÖTV kalksa 3-4milyonluk araba 500-600'e falan düşer aslında sadece ÖTV değil tüm vergilerin düşmesi gerek ve gereksiz vergiler kaldırılmalı böylece alım gücüde artar.

Şu anda olan depremden dolayı böyle bir şey gerçekleşmesi bana göre imkansız çünkü şu an depremin tahmini maliyeti 84 milyar dolar gibi bir para hatta daha fazla bile olabilir. Bazı şehirlerde neredeyse çoğu bina yıkıldı ve yeniden inşaat yapmak şehri tekrardan planlamak çok büyük bir maliyet olacaktır hem de seçim öncesi ayrıca bu deprem büyük ölçüde borsayı sarsıcak enflasyonda etki edeceğini düşünüyorum yani önümüzde zor günler bekliyor bizi eğer deprem olmasaydı belki bir ihtimal ÖTV indirimi olabilirdi fakat şu anda pek mümkün gözükmüyor.

Geri
Yukarı