Otopark kumandası kapıyı 1 kez açıyor sonrasında açmıyor

veoled

Decapat
Daha fazla  
Sitedeki otopark kapısı 433MHz kumanda ile açılıyor. Yeni kumanda almamız gerekti. Uygun fiyata halletmek için kodlanabilir 433MHz kumanda aldım (250TL).

Kodlama başarılı bir şekilde oldu. Fakat kumanda kapıyı 1 kez açıyor sonrasında açmıyor. Bastıkça motor bölümünün oradan didididi sesini veriyor. Tek kullanımlık gibi oluyor. Tekrar kullanmak için sıfırlayıp tekrar kodlamak gerekiyor.

Kapıyı yapan yere gittim 700TL fiyat verdiler aynı kumanda için. Bunu halletmenin başka bir yolu var mıdır? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Yanlış anlama ama bu sitenin problemi değil mi?
Sitenin otoparkının bir kapısı varsa bu kapının anahtarını sana vermekle yükümlü değil mi?
Ücretini alır almaz orasını bilemem ama uğraşını neden sen yapıyorsun ki? Yönetici misiniz?

Sitenin otoparkının bir kapısı varsa bu kapının anahtarını sana vermekle yükümlü değil mi?
Ücretini alır almaz orasını bilemem ama uğraşını neden sen yapıyorsun ki? Yönetici misiniz?

Siteler çok fahiş fiyatlara kitliyor o kumandaları. Hatta cihazla beraber sayılı geldiği için ellerinde kalmayabiliyor. Ben de bu şekilde kumanda almıştım.

Ne oluyor o? Uygun kumandayı nasıl bulurum?

Anahtarcılara sorun hocam, mutlaka yapan vardır. Rolling code kumandalar genelde akıllı olmuyor, kopyalama programlama işini ayrı cihazla yapıyorlar.

Kapı 3 sene önce yapılmıştı. O zamanlar araç yok diye peder bey para verip almak istemedi. Yönetici 7. kez değişti sorduk bilmiyorum falan diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteler çok fahiş fiyatlara kitliyor o kumandaları. Hatta cihazla beraber sayılı geldiği için ellerinde kalmayabiliyor. Ben de bu şekilde kumanda almıştım.

Hocam doğrudur fahiş fiyat çekiyor olabilirler ama bunun da yasal hakları vardır elbette.

Kapı 3 sene önce yapılmıştı. O zamanlar araç yok diye peder bey para verip almak istemedi. Yönetici 7. kez değişti sorduk bilmiyorum falan diyor.

Her ne olursa olsun site anahtarı sağlamak zorunda. Bilmiyorum deme lüksü yok. Öğrenecek!
Öğrenemiyorsa yöneticilik yapmasına gerek yok. Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama İstanbul'da bir sitede böyle yapan site yöneticisini ertesi gün koltuğundan ederler.

Hocam doğrudur fahiş fiyat çekiyor olabilirler ama bunun da yasal hakları vardır elbette.
Her ne olursa olsun site anahtarı sağlamak zorunda. Bilmiyorum deme lüksü yok. Öğrenecek!
Öğrenemiyorsa yöneticilik yapmasına gerek yok. Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama İstanbul'da bir sitede böyle yapan site yöneticisini ertesi gün koltuğundan ederler.

Pratikte pek işlemiyor bunlar malesef. Bizim sitede 2 yıldır aidat ödemeyen tipler var. Kapıcı çöpünü almıyor sanırım sadece. Özellikle malum ırktan bir yoğunluk varsa sitede birbirlerine arka çıkıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı