Otostopçunun Galaksi Rehberi serisi kaç kitaptan oluşuyor?

Jason Hudson

Kilopat
Makaleler
10
Yer
ANKARA
İyi bayramlar. Bu seri ile ilgili bir kaç sorum olacak.
  • Otostopçunun Galaksi Rehberi serisini almak istiyorum ama serinin her şey dahil toplam kaç kitabı var?
  • Ben kendim D&R'dan serisini okuma sırasına göre baştan aşağı ayarladım, doğru sıralama yapmış mıyım ve eksikler var mı?
  • Douglas Adams öldükten sonra geri kalan serisini hangi yazarlar yazmıştır?
  • Alfa yayınları ile Kabalcı yayınlarının hikayeler arası farkı var m? Mesela Paniğe Kapılma kitabını Alfa yayınları tarafında bulamadım Kabalcı yayınlarından olanı ekledim sorun olur mu?
Kendimce resimdeki gibi sıralama yaptım bir de sizler göz atar mısınız?

OGR.png

Son düzenleme:
Ben İngilizce ve Kabalcı sürümlerini de okudum sorun yok.

Radyo programından doğan bir seri. 5 kitap Douglas Adams'ın, tek kitap sürümünde bu ilk ve esas 5'li var. Sonrası Eoin Colfer tarafından yazıldı. Starship Titanic ise Terry Jones tarafından yazıldı.

Orijinal 5'li hariç kitaplar keyfinize kalmış. Yurtdışında radyo programlarının da ayrıca kitaplari çıktı.

Okuma sıranız doğru.

Radyo programından doğan bir seri. 5 kitap Douglas Adams'ın, tek kitap sürümünde bu ilk ve esas 5'li var. Sonrası Eoin Colfer tarafından yazıldı. Starship Titanic ise Terry Jones tarafından yazıldı.

Orijinal 5'li hariç kitaplar keyfinize kalmış. Yurtdışında radyo programlarının da ayrıca kitaplari çıktı.

Okuma sıranız doğru.
Peki Galaksi Rehberi'nin türkçe çevirisi nasıl? İngilizce kitabında da olduğu gibi bire bir aynı doğrulukta mı? Bu arada dediğiniz Starship Titanic kitabına da bakayım dedim sanırım o kitabın türkçe yayınevi kapanmış ve ikinci el dışında yeni kitap baskısına da rastlamadım ancak e-kitap olanını bulabildim.

İngiliz yazarların kitaplarının lezzeti özgün dilinde okumak ve kendi dillerindeki kültürlerine has esprileri anlamak. Ancak Türkiye'de gerçekten çok iyi çevirmenlerimiz var, Türkçesi de çok güzeldi. Doğruluğu çok yüksek, mizah korunmuş, rahatlıkla alabilirsiniz.

Eksik kitaplar için sahaf ve ikinci el en güzel çözüm. Nadirkitap sitesine bakabilirsiniz, tanıdığım sahaflar oraya yüklüyor listelerini, alışveriş yapıyorum.

İngiliz yazarların kitaplarının lezzeti özgün dilinde okumak ve kendi dillerindeki kültürlerine has esprileri anlamak. Ancak Türkiye'de gerçekten çok iyi çevirmenlerimiz var, Türkçesi de çok güzeldi. Doğruluğu çok yüksek, mizah korunmuş, rahatlıkla alabilirsiniz.

Eksik kitaplar için sahaf ve ikinci el en güzel çözüm. Nadirkitap sitesine bakabilirsiniz, tanıdığım sahaflar oraya yüklüyor listelerini, alışveriş yapıyorum.
İlginiz ve tavsiyeniz için gerçekten çok teşekkür ederim. [emoji4]

Okuma sıranız doğru.

"Dirk Gently'nin Holistik Dedektiflik Bürosu" ve "Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati" için okuma sırası var mı? Galaksi Rehberi ile bağlantılı mı? Bir de Doctor Who ayrı bir kitap mıdır? Sıralamada yeri nedir?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı