Oturmamış GPU ek güç bağlantı pin kablosu

Sk8deucalion

Femtopat
Ekran kartımın pinleri tam oturmuyor gibi. Ne yapmalıyım? Bir sorun olur mu?

IMG_20201026_130245.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

KuoNN

Kilopat
Yer
İstanbul, Üsküdar
Oturmamış, biraz sert bastırın. Oturduğunda ''çıt'' diye bir ses geliyor zaten.

Ulunay

Gigapat
Aynı durumu CPU 4+4 bağlantısında yaşayan bir arkadaş vardı. Soketin içi erimiş ve metal bağlantılar oksitlenmişti.

Bence tam oturtun. İleride başınızı ağrıtmasın.

Kemânkeş-

Gigapat
Yer
Silikon Vadisi
PCI-e kulakçığını açın, ekran kartını çıkarın, geri takın. Takarken kulakçığın açık olduğundan emin olun ve kartı bastırın. Oturduğunda çıt diye bir ses çıkacak, o kulakçığın kapanma sesi. O sesin geldiğinden emin olun.

Kemânkeş-

Gigapat
Yer
Silikon Vadisi
KS
Sk8deucalion

Sk8deucalion

Femtopat
Tam oturttum fazlasıyla baskı yaparak
Dün oyun oynadım bilgisayarda daha sonra kapatacaktim hadi biraz boşta çalışsın soğusun öyle kapatayım dedim masaüstünde duruyordu PC 5 dakika ayrıldım başından geri geldiğimde ekran kartının ledleri kafayı yemişti. Programla düzeltmeye çalıştım hiçbir şekilde düzelmedi daha sonra ekran kartının pinlerini söktüm taktım düzeldi. Test yapmak için bir kere daha oyun oynadıktan sonra masaüstüne saldım PC yi ve aynı sorun yine oldu yine söküp takınca düzeldi. Bunun nedeni ne olabilir ekran kartının pinleri bu şekilde takılı sanki tam oturmuyormus gibi bundan kaynaklı olabilir mi ? Alttaki küçük ledlerde sorun yok büyük MSI logosu olan kısımda bu sorun oluyor. Bir sürü renk değiştirip yanıp yanıp sönüyor.
Sorun hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

Yukarı