Çözüldü "Out of Range" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ecchigami

Centipat
Witcher 3 oyununu actigim zaman out of range hatasi aldim. Oyunu kapatamadim, PC'ye restart attim ve Windows ekrani gelmeden tekrar out of range hatasi almaya basladim. Ekran kartini çikarip onboard dan görüntü almaya çalistim ve goruntu geldi. Ben de safe mode da DDU ile driverlari silip ekran kartini tekrar taktim. Bilgisayari actigimda goruntu alabildim fakat driverlari yukledigim an tekrar ayni hatayi almaya basladim. Ben de PC'yi TV'de ve farkli bir monitorde denedim. İkisinde de ekran karti driver'i kuruluyken goruntu alabildim ve hemen cözünürlügü düsürdüm. Tekrar kendi monitorumde goruntu almaya calistigimda ayni hatayi aldim. Saatlerdir ugrasiyorum duzeltemedim, yardimci olabilecek birisi var mi?

Çözüm
Sorunu çözdüm, başka bir monitör ile masaüstüne gelip AMD denetim masasından özel çözünürlük oluşturdum(1440x768) ve diğer monitörü bağladıgım zaman çalıştı, cozunurlugu duzelttım. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.
Farcry primal

aga yardimci ol pencere modda baslasa oynarim

Hacım belgeler my gamesin içinde gamerprofile dosyası var google a sorsan 2 dakkada bulurdun vallahi. O dosyanın içindeki resolution yazan bir yer bulacaksın ondan sonra değerleri masaüstü çözünürlüğünle aynı gir ardından kaydet ve tekrar oyuna gir.

Steam üzerindeki bazı oyunlarda başlangıç seçenekleri kısmına -Width 1920 -height 1080 yazınca oyun o yazılan çözünürlükle açılıyordu. Steam üzerinde ise denenebilir. Ama çözmüşsünüz sorunu.
denedim ama olmadi bunu optimize sikibtisi var herhalde
Hacım belgeler my gamesin içinde gamerprofile dosyası var google a sorsan 2 dakkada bulurdun vallahi. O dosyanın içindeki resolution yazan bir yer bulacaksın ondan sonra değerleri masaüstü çözünürlüğünle aynı gir ardından kaydet ve tekrar oyuna gir.
aga o dosyayi birlikte ac ile not defterinden kendj ayarlari girdim ama olmadi googledeni yapmamiz lazim ?

denedim ama olmadi bunu optimize sikibtisi var herhalde

aga o dosyayi birlikte ac ile not defterinden kendj ayarlari girdim ama olmadi googledeni yapmamiz lazim ?
out of range hatasini sadece oyunda aliyorsaniz
Oyuna girince Alt+Enter basmayi dener misin bazi oyunlarda bu tuslar pencere moduna aliyor ondan sonra cozunurlugu degistirebilirsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı