Çözüm Out of Range

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Bilgisayarım kendini kitleyip tamamen siyah ekrana bürünüyor ve sonrada ekrana Out of Range 34kHz/38Hz gibi bir hata geliyor. Bu değer sürekli değişiyor ve de bilgisayar açılsa bile bir süre sonra yine out of range yazısı geliyor ve bazen yazılarda dalgalanmalar oluyor. Hz değeri hakkında pek emin değilim ama bilgisayar şimdi kendi kendini kapatabilir. Daha önce böyle birşey oldu fakat ben sorunu ati control centerdan çözdüm sandım meğer halledememişim

Sistemim şöyle:

• Amd Athlon 64x2 [email protected]
  • ekran kartım x1650 pro
  • anakartım GA-MA69VM-S2
  • 2 GB Ram
  • monitörüm LG W1952S

Sorunun Catalyst Control Center ile uzaktan yakından alakası yok. Ekran kartına yıllardan beri el atmadığın için toz toplamış. Aşırı ısınınca kart kendini kapatıyor. Sen de monitörde hata görüyorsun. Out of Range, bilgisayarın değil, monitörün verdiği bir uyarıdır ve aslında hata değildir. Çözünürlüğün veya Hz değerinin, monitörün desteklediğinden daha fazla olduğunu belirtir. Bunun nedeni de ekran kartının ısınmadan dolayı saçmalamasıdır.

PC açılınca da bu sorun kısa süre sonra tekrar nükseder zira kart hala sıcaklığını korumaktadır.

Bendeki sıkıntı da şu ekranda iyi sıkıntı yok ama oyun oynayamıyorum çözünürlüğüm 1366* 768 fakat nedense oyuna girince out of range hatası alıyorum. Bu arada ekran çözünürlüğü ayarlarındaki en yüksek çözünürlük de 1600* 1200 diyor. Bir de kaliteli bir vga dvi dönüştürücü nereden bulabilirim sıkıntı herhalede ondan kaynaklı bende asus' un orjinal vga dvi dönüştürücüsü vardı kırıldı birtane aldım bakkaldan ondan sonra çözünürlük patlaması yaşadı bilgisayar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı