Outemu Blue Switch nasıldır?

gelpcpc1

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktanda gördüğünüz üzere, yeni aldığım klavyemde Outemu var. Tuşlar hoş basıyor falan ama yay sesi çok rahatsız derece olmasa da duyuluyor. Bu yay sesi zamanla azalacak mı yoksa daha da mı artacak tek merak ettiğim bu. Eğer artacaksa da nasıl önleyebilirim? Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktan da gördüğünüz üzere, yeni aldığım klavyemde Outemu var. Tuşlar hoş basıyor falan ama yay sesi çok rahatsız derece olmasa da duyuluyor. Bu yay sesi zamanla azalacak mı yoksa daha da mı artacak tek merak ettiğim bu. Eğer artacaksa da nasıl önleyebilirim? Şimdiden teşekkürler :)

Outemu Switch'lerde evet gerçekten rahatsız edici yay sesleri var. Örneğin Gamepower saber RGB modelindeki Outemu Switch'lerde aşırı fazla yay sesi var. Ayrıca ileride de yay sesi azalmayıp artacaktır. Çözümü tam olarak bu mu bilmiyorum ama o ring kullanmayı deneyebilirsin.

Evet o ring sadece sesi azaltır ama sanırım yay sesi birazcık kasadan kaynaklı. Eğer kasadan kaynaklıysa o ring olur fakat kasadan değilse o ring işe yaramaz.

Sesi azaltmaz o ring clicky switchte. Clickye switchte ses switch icerisindeki metal leaften gelir. O ring stem uzerine takilir. Travel distance azaltir ve bottom out sesine etki edebilir bir miktar. Switch sesini yada yaydan gelen ping sesini degistirmez.

Sesi azaltmaz o ring clicky switchte. Clickye switchte ses switch icerisindeki metal leaften gelir. O ring stem uzerine takilir. Travel distance azaltir ve bottom out sesine etki edebilir bir miktar. Switch sesini yada yaydan gelen ping sesini degistirmez.
Şimdi konuya gelelim ben bu yay sesini nasıl azaltıcam :D

Son düzenleme:
Görüyorum görmesine de kaç defa konuşuldu aynı şey hatırlamıyorum bile. Arasan yada eski mesajlara baksan çıkar kesin.

İlk alternatif Lube yada kesin çözüm olarak spring swap. Bunlara imkan yoksa case foam yada klavye altına deskmat deneyebilrsin. Foam ve deskmat spring ping için değil daha çok klavyeden gelen ping için işe yarar bu arada.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı