Çözüldü Outlast Bozuk Grafik Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Arkadaşlar aylardır deniyorum ama bir çözüm bulamadım. Nedir bu sorun? Gezmedeğim forum kalmadı. Alan derinliğini kapat falan dediler, kapattım ama sorun devam ediyor. Belki oyunun Steam versionu bozuktur dedim crack indirdim. Crack'de de aynı sorun var. Ne yapacağım? Artık bir çare bulamadım format bile attım ama format atmama rağmen oyun en son yerden başlıyor. Save'leri siliyorum yine saveleri buluyor. Anlamadım gitti, sadece şu oyunda yaşıyorum bu sorunları. Başka oyunda yok bu sorunlar.
out bozuk.jpg
out bozuk 2.jpg
ayar 1.jpg
ayar 2.jpg
ayar 3.jpg

Arkadaşlar zaten yazıda yazdım bu videodaki olayı denedim sorun devam ediyor
Sana bir link vereceğim. Sorunun yüksek ihtimalle depth of field (alan derinliği) ile ilgili. Bir dene bakalım yapmayı, olmadı başka çözümler ararız.

Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçeklik algısını arttıran film greni efekti (film grain effect) açık. Onu kapatırsanız alan derinliği (depth of field) de otomatik olarak kapanır ve görsel gerçeklik azalır. Yine de kapatmak isterseniz bir üstteki videoda anlatılmış.
Her 2 sinide kapattım sorun devam ediyor.

Arkadaşlar zaten yazıda yazdım bu videodaki olayı denedim sorun devam ediyor
Yazıda yazdığına emin misin? Ben görmedim de öyle bir şey. Her neyse, biraz daha araştırdım, sorunun kaynağı bu aslında. Doğru yaptığına emin misin? Bu arada "False" yazarken özellikle dikkat et, "F" harfi büyük olsun. Ayrıca CTRL+S yapark kaydetmeyi unutma.

Gezmedeğim forum kalmadı. Alan derinliğini kapat falan dediler, kapattım ama sorun devam ediyor. İşte burada belirttim iyi okursanız evet doğru yaptığıma eminim ayarı yaptıktan sonra arkadaki flim efekti falan kalktı ama iberdeki bulanıklık ve oyundaki bilgisayarın siyahlık sorunu çözülmedi
Yazıda yazdığına emin misin? Ben görmedim de öyle bir şey. Her neyse, biraz daha araştırdım, sorunun kaynağı bu aslında. Doğru yaptığına emin misin? Bu arada "False" yazarken özellikle dikkat et, "F" harfi büyük olsun. Ayrıca CTRL+S yapark kaydetmeyi unutma.

Çok garip bir durum. Şunu yap bir de:

C: \ Program Dosyaları (x86) \ Steam \ SteamApps \ common \ Outlast \ Engine \ Config'e git.

Sonra "ConsoleVariables.ini" altında "[Startups]" altında yaz:
"ImageGrain = 0.0"

Başka bir çözüm olduğunu sanmıyorum. Ben doğru yaptığından emin olamadım. Tüm forumlarda ve YouTube'da da bu iki çözümü yapıp sorunu çözmüşler. Doğru yapıyorsan düzelmiş olmalıydı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı