"Over Current Have Been Detected on your USB Device!" hatası

Mhmd

Hectopat
MPG X570 Gaming Edge Wi-Fi - Garantisi bitmiş durumda. Bu sabah bu hatayı verdi.
Ryzen 5 3500X ile kullanıyorum. Bütün cihazı komple uzay sistem yaptım. Ekstra her şeyi çıkarttım hata devam ediyor.

Merhaba sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorunu ben de yaşadım MSI B450M ve Ryzen 5 3500X ile, anakartı garantiye göndermiştim birkaç tane çip değiştirildi tamir edildi diyerek bana göndermişlerdi taktım fakat aynı hatayı alıyorum. Başka işlemci deneme şansım da yok ne yapacağımı şaşırdım.

Merhaba sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorunu ben de yaşadım MSI B450M ve Ryzen 5 3500X ile, anakartı garantiye göndermiştim birkaç tane çip değiştirildi tamir edildi diyerek bana göndermişlerdi taktım fakat aynı hatayı alıyorum. Başka işlemci deneme şansım da yok ne yapacağımı şaşırdım.

Maalesef aynı sorun bende de var ve sistemi daha yeni topladım 2 gün oldu ön USB baglantılarını söktüm baglı cihazların yerini degiştirdim ama sorunu bir türlü çözemedim anakartı iadeye göndermeyi düşünüyorum ama kabul olmazsa diye korkuyorum.

Maalesef aynı sorun bende de var ve sistemi daha yeni topladım 2 gün oldu ön USB baglantılarını söktüm baglı cihazların yerini degiştirdim ama sorunu bir türlü çözemedim anakartı iadeye göndermeyi düşünüyorum ama kabul olmazsa diye korkuyorum.

Gerçekten ben de ne yapayım bilmiyorum, garantiye gitti geldi yapıldı dediler ama bir işe yaramadı, yarın tekrar göndereceğim değişim talep edeceğim.

Bu hata ile beraber PC 15sn içinde kendini korumak için kapanacaktır diyor ise; muhtemel olarak kasanın ön USB portlarında, anakarta bağladığın kabloda veya anakartın USB pinlerinde bir kısa devre vardır. Aynı sorunu bende yaşadım geçtiğimiz haftalarda çevre birimleri hariç her şeyi değiştirdim aynı sorun devam ediyordu. Klavye + mouse + hoparlörü değiştirince sorun yaşamadım.
Önerim kasa ön USB portunu iptal et USB ile bağladığın ne var ise arka USB portlarıyla dene veya hiçbir USB bağlantısı yapma. Eğer devam ederse yükseltme vidalarını kontrol et bu hatalar genelde ya kısa devre varsa ya da PSU'nun yetersizliğinden olur diye biliyorum.

Anakartı ayrı sattım. Alan kişi çalışıyor sorunsuz dedi.
İşlemciyi de ayrı sattım. Onu da alan kişi sorunsuz çalıştığını söyledi.
Birbirlerine yar olamadılar :(

Geri
Yukarı