"Over current have been detected on your USB device" hatası

deezwend

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Dün sabah bilgisayar problemsiz çalışıyordu, hiçbir sorunu yoktu. Sonra biraz dışarı çıktım, geldikten sonra da PC'yi açmak istediğimde başlıktaki hatayla karşılaştım. Evde kendi imkanlarımla yapabileceğim her şeyi yaptım. BIOS pilini söküp taktım, statik elektriği boşalttım, sökülebilen USB portlarını söktüm denedim, RAM'ları çıkarıp taktım ama hiçbir çözüme ulaşamadım. En son gece bilgisayarın fişini tamamen çektim belki üstünde akım varsa boşalır diye, yine işe yaramadı. Bunun için ne yapabilirim?

1681808057761.png

Merhaba. Dün sabah bilgisayar problemsiz çalışıyordu, hiçbir sorunu yoktu. Sonra biraz dışarı çıktım, geldikten sonra da PC'yi açmak istediğimde başlıktaki hatayla karşılaştım. Evde kendi imkanlarımla yapabileceğim her şeyi yaptım. BIOS pilini söküp taktım, statik elektriği boşalttım, sökülebilen USB portlarını söktüm denedim, RAM'ları çıkarıp taktım ama hiçbir çözüme ulaşamadım. En son gece bilgisayarın fişini tamamen çektim belki üstünde akım varsa boşalır diye, yine işe yaramadı. Bunun için ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 1744674

USB çıkışlarında kısa devre, tüm USB cihazları söküp sistemi açın, normal açılırsa, USB'ye takılı cihazlardan birinde sorun var.

Yine aynı hatayı verirse USB portlarınızda problem var.

Bütün USB'leri söküp denedim. Yine açılmıyor.

O zaman hocam USB portuna su falan değmiş olabilir çok eletrik çekiyorsa ya da korozyon varsa elektrik üzerinden de atlıyor olabilir en iyisi anakartı değiştirin ya da kasanın USB port bağlantısını anakarttan çıkarın yeniden açmayı deneyin.

Anakartın alt kısmında kasa ön USB portları için, bağlantı kabloları var, onları çıkarıp deneyin.
Ekran kartının altında 2 tane usb bağlantı kablosu var. Çıkarıp denemiştim. İşe yaramadı.

O zaman hocam USB portuna su falan değmiş olabilir çok eletrik çekiyorsa ya da korozyon varsa elektrik üzerinden de atlıyor olabilir en iyisi anakartı değiştirin ya da kasanın USB port bağlantısını anakarttan çıkarın yeniden açmayı deneyin.
Su değdiğini zannetmiyorum. Yakın zamanda böyle bir olay yaşamadım.

Anakartı söktüm temizledim statik elektriğini tamamen boşalttım,

Kasanın ön usb portlarının kablosunu söktüm denedim,

Yüzlerce kez statik elektrik boşalttım,

Bios pilini söküp taktım,

Bütün usbleri söküp denedim,

Düzelmiyor.

Geri
Yukarı