Over current have been detected on your USB device hatası

sinay22

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. DeepCool AK400 montaj ediyordum USB 2.0 portunu tam olarak nereye takacağımdan emin olamadım ve jUSB1 soketine taktım montajı tamamladım. Ama şimdi de başlıkta belirttiğim hatayı veriyor. Acaba yanlış bir yere mi taktım veyahut farklı bir sorun mu oldu. Anakartım MSI B450 Pro.Ve soğutucunun digital paneli çalışmıyor güç verdiğim de sanırım yanlış sokete taktım usb 2.0 kablosunu.

Dosya Ekleri

• IMG_7760.jpeg
    IMG_7760.jpeg
    97,3 KB · Görüntüleme: 21
PSU'yu kapatın, BIOS pilini sökün 1 dakika bekleyip tekrar takın, BIOS sıfırlansın.

Bu şekilde USB cihaz takmadan açın sistemi.

AK400'ün fan kablosunuda çıkarın.

Onları da denedim hocam AK400'ün tüm bağlantılarını söktüm, BIOS pilini çıkardım, güç kaynağını kapadım,bütün USB bağlantılarını ve bütün usb cihazları söktüm 3-5 dk bekledim lakin sonuç yine aynı

Son düzenleme:
Onları da denedim hocam AK400'ün tüm bağlantılarını söktüm, BIOS pilini çıkardım, güç kaynağını kapadım, bütün USB bağlantılarını ve bütün USB cihazları söktüm 3-5 dk bekledim lakin sonuç yine aynı

Bir yerde kısa devre olmalı, kasa içinin görüntüsünü paylaşır mısınız?

Bir yerde kısa devre olmalı, kasa içinin görüntüsünü paylaşır mısınız?

Buyurun bu kadar çekebildim, ekran kartını vs çıkarmam gerekiyorsa öyle de çekebilirim.

Dosya Ekleri

• IMG_7768.jpeg
    IMG_7768.jpeg
    147,3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_7767.jpeg
    IMG_7767.jpeg
    280,2 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_7766.jpeg
    IMG_7766.jpeg
    181,3 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_7765.jpeg
    IMG_7765.jpeg
    124,8 KB · Görüntüleme: 11
İşlemci veya anakart pinlerine macun bulaşmış olabilir mi? Veya aşırımı sıktınız?

Biraz gevşetip deneyin, olmazsa soğutucuyu kaldırıp bir bakın.

Hocam ben macun sürmedim hiç soğutucunun üzerinde sürülü vardı. Yalnız stok soğutucuyu çıkarırken kuruyan macunlardan ufak parçalar dökülmüş olabilir ama pinlere gelebileceğini zannetmiyorum ekran kartının üzerine düşmüştü kurumuş birkaç macun parçası.

Hocam ben macun sürmedim hiç soğutucunun üzerinde sürülü vardı. Yalnız stok soğutucuyu çıkarırken kuruyan macunlardan ufak parçalar dökülmüş olabilir ama pinlere gelebileceğini zannetmiyorum ekran kartının üzerine düşmüştü kurumuş birkaç macun parçası.

Siz soğutucuyu biraz gevşetip bir deneyin.

Soğutucunun ARGB kablosu boşta mı?

Siz soğutucuyu biraz gevşetip bir deneyin.

Soğutucunun ARGB kablosu boşta mı?

Soğutucuyu tutan vidaları gevşettim denedim sonuç hala aynı, evet ARGB kablosu boşta.

Soğutucuyu komple söktüm böyle gözüküyor;

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    206,2 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_7770.jpeg
    IMG_7770.jpeg
    198,7 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı