Çözüldü "Over current have been detected on your USB device System will shutdown" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Malatyalımm

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Kasama üstten su girmiş. Ufaklıklar oynarken elindeki suyu üst toz filtresinin olduğu yerden dökmüşler. Aşağıya doğru işlemci fanı, ekran kartı ve egzoz fanı ıslak gibiydi baktığımda. Ben de fark etmedim. Hatayı alınca ne oluyor diye baktım. Sıcak hava ile USB portlarını, kasa içini güzelce kuruladım ama hata nerede bilmiyorum. Bilgisi olan var mı? Ve ya ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hata USB kısa devre hatası. Kasanın ön tarafına gelen kabloyu çıkarıp deneyin. Eğer sorun düzelirse ön USB'ler kısa devre demektir.

Oksitlenme olmuş. Satın aldığım Vatan Bilgisayar'a götürdüm yetkili servise gönderilecekmiş.

Muhtemelen yetkili servis kullanıcı hatası deyip garanti dışına çıkaracaktır ve ücretli işlem yapacaktır. Servis ücreti bayağı fazla çıkabilir bilginiz olsun. Keşke yakındaki bir bilgisayar servisine götürüp yaptırsaydınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı