Overclock Değerlerim Sıfırlanıyor ve Bios yaptığım overclock değerlerini göstermiyor

rtechpdq

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba ben yeni overclock ile uğraşmaya başladım yaptığım overclocklar genelde overclock profile den seçiyorum yani yanlış bir şey yaparım diye anakartın bana sunduğu overclock değerlerini kullanıyorum gayet stabil bir biçimde çalışıyorlar.Ama bilgisayar uzun bir süre kapalı kaldığında yaptığım overclock değerleri sıfırlanıyor ve bios default ayarlara geri dönüyor bios pilini değiştirdim yeni taktırdım yine aynı sorun devam etmekte ve benim yaptığım overclock işlemcimi 3.6 ghz ye kadar çıkartıyor ama ben 3.5 ghz de kullanıyorum biostan cpu configuration dan baktığımda bu değer 2.95 ghz olarak gözüküyor ama cpu-z gibi programlarda 3500 mhz olarak gözüküyor ve ramlerimde 1280 mhzde çalışıyor bunun nedeni nedir neden böyle bir sorun yapıyor lütfen yardım edermisiniz.

Sistemim:
Intel Core E6500 2.93 Ghz (Yakında e8500 işlemci alacağım)
6 Gb Ram 1333 mhz (1333 mhz O.C)
p5g41t-m lx Anakart
Sapphire R7 240 2GB 128 Bit Ekran Kartı
400W Boost Psu

CPU-Z programında işlemci hızı 3,5GHZgözüküyor ise ayarlar geçerli demektir.
Ayrıca bir bellek sürekli 1333MHZ'de çalışmaz. +100 - 100 değişkenlik gösterebilir.
1280 görmende anormal bir durum yok.

BIOS konusundaki anormalliklerin sebebine gelirsek öncelikle BIOS sürümünün güncel olup olmadığını araştır, önemli bir husus bu. @rtechpdq

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı