Overclock işleri eskide mi kaldı?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Arkadaşlar ben çevrede eskisi kadar OC yapan falan göremiyorum. Ben bile iğrenç FX6300'ün GTX960'a yetişmesini sağlamak için voltajsız OC konusunda uzmanlaşmıştım. Şimdi 12100F elinde tespih gibi çeviriyor bu kartı. RTX 4060 bekliyorum mesela ama ben buna OC yapamam, işlemciyi değiştireceğime 2K 144Hz'e geçerim. Ryzen tarafında insanların da pek OC yaptığını görmedim. Artık işlemciler çok güçlendiğinden gerek kalmadı mı bu işlere? Yoksa yapan yine yapıyor mu?

Biraz da dövizin bu işte eli var. Soğutmalar, anakartlar, K işlemciler falan çok pahalandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD tarafında PBO yapılıyor artık. PBO geldiğinden beri all core OC mantıksız olmaya başladı zaten. Çünkü render haricinde PBO daha iyi performans veriyor.

Arkadaşlar ben çevrede eskisi kadar OC yapan falan göremiyorum. Ben bile iğrenç FX6300'ün GTX960'a yetişmesini sağlamak için voltajsız OC konusunda uzmanlaşmıştım. Şimdi 12100F elinde tespih gibi çeviriyor bu kartı. RTX 4060 bekliyorum mesela ama ben buna OC yapamam, işlemciyi değiştireceğime 2K 144Hz'e geçerim. Ryzen tarafında insanların da pek OC yaptığını görmedim. Artık işlemciler çok güçlendiğinden gerek kalmadı mı bu işlere? Yoksa yapan yine yapıyor mu?

Biraz da dövizin bu işte eli var. Soğutmalar, anakartlar, k işlemciler falan çok pahalandı.

Hocam bence artık her şey ile alakalı video olduğu için insanlar çok sormuyor veya gösterimiyor sizin görmemenizin o yüzden olduğunu sanıyorum yoksa var.

Genelde eski sistemi olanlar yapıyor diye biliyorum, yenilerde artık kendi kendine 5 GHz oluyor.

Zevk, eğlence işi ya. Benim hoşuma gidiyor. 13. nesile geçsem onda da yaparım. :D

AMD tarafında PBO yapılıyor artık. PBO geldiğinden beri all core OC mantıksız olmaya başladı zaten. Çünkü render haricinde PBO daha iyi performans veriyor.
Tahmin ettim. Intel Turbo Boost olayında uygun donanımlarda 5GHz civarında gezdiriyor zaten. Her şeyi teknoloji hallediyor ya mükemmel. Nerede kaldı o 1 saatlik Prime95 yaparken bir anda voltaj yetmezliğinden çekirdek kapanmaları :D Tam bir hayal kırıklığı manuel OC.

Yeni konular

Geri
Yukarı